ozztech_logo_white

Ağ Danışmanlığı

 

    Şirketinizin ağ altyapına baktığınızda, sürekli bir eksiklik veya yapılacaklar akışı görüyor musunuz? Sistem yükseltmeleri, teknoloji geçişi, kapasite planlamasını ve/veya daha verimli BT süreçlerini ele alan kapsamlı bir stratejik plana mı ihtiyacınız var? Aslında bu görevler ilk başta yapılabilir görünse de, çoğu şirketin sürekli değişen teknolojilere ayak uydurmak için zamanı, kaynağı veya gerekli tecrübesi yoktur.

     Network, BT sistemlerinin en temel yapısıdır. Sistemlerin; istemcilerle, dış dünyayla ve diğer sistemlerle iletişim kurabilmeleri için ağ yapısının doğru yapılandırılmış olması şarttır. Ancak sistemlere en çok zarar da doğru yapılandırılmamış aktif ağ cihazlarından gelmektedir.

     Sistemlerin iç ve dış ağlar üzerindeki gelen saldırılardan korunması gerekir. Bu koruma çeşitli network utm cihazları ile sağlanabildiği gibi, aynı zamanda LAN ağı üzerindeki topoloji ile de sağlamlaştırılmalıdır. Aynı zamanda birden fazla bölgede şubesi olan ve tek merkezden hizmet veren şirketlerin altyapıları için bu güvenlik unsurlarının çok daha katı olarak yapılandırılması gerekmektedir.

     OZZTECH Bilgi Güvenliği ve Yazılım LTD.ŞTİ. alanında uzman ve sertifikalı network mühendisleri ile sistem ağ yapınızı uçtan uca kontrol ederek, mevcut topolojinizi çıkarır ve size olması gereken topolojiyi, varsa eksik olan yapılandırma ve cihazlarla birlikte sizlere sunar.


Ağ Danışmanlığı kapsamında hangi hizmetleri vermekteyiz?

Network Segmentasyonu

OZZTECH bilgisayar ağlarını küçük parçalara bölerek ağ performansını ve güvenliği bir üst seviyeye çıkarmaya hedeflemektedir. Bu sayede araya Firewall, IPS veya Router ekleyerek hem performans hem de güvenlik bir üst seviyeye çıkacaktır.

Bandwidth Optimizasyonu

OZZTECH şirket altyapınızda bulunan Network trafiğini incelenerek bandwidth optimizasyonunu sağlamaktadır. Bu sayede Network altyapınızda bulunan uygulamalar ve sistemlerin daha performanslı çalışması sağlanacaktır.

Network Güvenliği

OZZTECH ağ altyapınızın yetkisiz erişime, kötüye kullanımı veya veri hırsızlığına karşı koruyarak cihazlarınızın, uygulamalarınızın ve kullanıcılarınızın güvenli bir şekilde çalışması için tecrübelerinden faydalanmaktadır.

Nac Yönetimi

Ağa erişim kontrolü veya Nac çözümleri kurumsal ağların cihazlarında ve kullanıcılarında politika uygulamak yoluyla ağ görünürlüğünü ve erişim yönetimini destekler. OZZTECH geçmişten gelen tecrübe ve birikimiyle Nac sistemlerinizi en doğru şekilde yönetecek ve kurgulayacaktır.

WiFi Altyapısı

OZZTECH WiFi altyapınızda en uygun ve en doğru cihazların konumlandırılmasında sizlere yardımcı olacak ve WiFi sistemlerinizin tam performanslı çalışmasını sağlayacaktır.

VOICE (Ses) Entegrasyonu

OZZTECH tümleşik iletişim, çağrı merkezi, aktif ses altyapısı ve yönetimi çözümlerinde ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sunmaktadır.