OzzTech - Active Directory Hızlandırma Active Directory Health Check Nasıl Yapılır? isimli makalemizi okuyarak hangi adımlarla health check yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

İlk adım olarak Microsoft MVP’lerinden birisi olan Sukhija Vikas’ın bu işlem için yazdığı PowerShell scriptini indirmemiz gereklidir, bu scripte Sukhija Vikas’ın githubından ulaşabilirsiniz. Bu scripti indirdikten sonra, scripti editleyerek ilgili mail tanımlarını yapmamız gerekiyor ki, Active Directory Health Check raporunu oluşturmasının üzerine bize bunun mailini de gönderebilsin, öncelikle bilmeniz gereken bazı terimleri bırakıyorum: Smtphost – Mail sunucunuzun smtp bilgileri From – Rapor mailini göndereceğiniz mail adresiniz Email1 – Rapor mailini göndereceğiniz alıcı mail adresi">
Active Directory Health Check Nasıl Yapılır?
Active Directory

Active Directory Health Check Nasıl Yapılır?

Haziran 7, 2021 7:33

İlk adım olarak Microsoft MVP’lerinden birisi olan Sukhija Vikas’ın bu işlem için yazdığı PowerShell...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.