OzzTech - Anında İndirme ve Güncelleme Seçeneği

Anında İndirme ve Güncelleme Seçeneği

FortiGuard Push güncellemelerini kabul et seçeneği kaldırıldı. 2U ve daha büyük modellerde (VM'ler hariç), Güncellemeleri hemen indir seçeneği eklenir. Bu, FortiGate'in yeni güncellemelerin bildirimlerini almak için FortiGuard ile güvenli bir kalıcı bağlantı kurmasını sağlar. FortiGate bilgilendirildikten sonra güncellemeleri hemen indirir.

Bu seçenek, FortiGuard sunucuları herhangi bir yayın modunda bağlandığında etkinleştirilebilir. FortiGate için abone olunan sözleşmeler veya nesne sürümleri hakkında güncellenmiş bilgiler olduğunda, FortiGuard bir HTTPS bağlantısı aracılığıyla FortiGate'e bir bildirim gönderir. FortiGate, bu bilgiyi beklemek için fds_notify arka plan programını kullanır, ardından FortiGate, güncellemeleri indirmek için FortiGuard sunucusuna başka bir bağlantı kurar.

GUI'de anında indirme güncelleme seçeneğini etkinleştirmek için:

  1. System>FortiGuard sekmesine gidin.
  2. FortiGuard Updates bölümünde, hemen güncellemeleri indirmeyi etkinleştirin.
  3. Uygula’yı tıklayın.Anında İndirme ve Güncelleme Seçeneği

CLI'de anında indirme güncelleme seçeneğini etkinleştirmek için:

config system fortiguard

    set fortiguard-anycast enable

    ...

    set persistent-connection enable

end

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.