ozztech_logo_white

Anında İndirme ve Güncelleme Seçeneği

FortiGuard Push güncellemelerini kabul et seçeneği kaldırıldı. 2U ve daha büyük modellerde (VM’ler hariç), Güncellemeleri hemen indir seçeneği eklenir. Bu, FortiGate’in yeni güncellemelerin bildirimlerini almak için FortiGuard ile güvenli bir kalıcı bağlantı kurmasını sağlar. FortiGate bilgilendirildikten sonra güncellemeleri hemen indirir.

Bu seçenek, FortiGuard sunucuları herhangi bir yayın modunda bağlandığında etkinleştirilebilir. FortiGate için abone olunan sözleşmeler veya nesne sürümleri hakkında güncellenmiş bilgiler olduğunda, FortiGuard bir HTTPS bağlantısı aracılığıyla FortiGate’e bir bildirim gönderir. FortiGate, bu bilgiyi beklemek için fds_notify arka plan programını kullanır, ardından FortiGate, güncellemeleri indirmek için FortiGuard sunucusuna başka bir bağlantı kurar.

GUI’de anında indirme güncelleme seçeneğini etkinleştirmek için:

  1. System>FortiGuard sekmesine gidin.
  2. FortiGuard Updates bölümünde, hemen güncellemeleri indirmeyi etkinleştirin.
  3. Uygula’yı tıklayın.Anında İndirme ve Güncelleme Seçeneği

CLI’de anında indirme güncelleme seçeneğini etkinleştirmek için:

config system fortiguard

    set fortiguard-anycast enable

    …

    set persistent-connection enable

end

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

AP İşletme Sıcaklığı

Bu 7.0.1 geliştirmesi, wireless denetleyicinin yerleşik sıcaklık sensörlerine sahip FortiAP-F modellerinden sıcaklık değerleri almasına olanak tanır. FortiOS’ta aşağıdaki komutlar mevcuttur: Aşağıdaki komut FortiAP de geçerli:

Devamı »
TLS loglarını iyileştirin

Sunucu sertifikası bilgilerini ve TLS anlaşmalarını loglara kaydetmek için SSL/SSH profiline yeni seçenekler eklendi. Bu seçenekler etkinleştirildiğinde UTM SSL loglarına yeni alanlar eklenir. config firewall

Devamı »