ozztech_logo_white

Etkinleştirilmiş FortiCloud Hizmetlerini Kontrol Etmek

FortiAnalyzer Cloud, FortiManager Cloud, FortiClient EMS Cloud ve FortiSandbox Cloud için FortiCloud hizmetlerinin etkinleştirilip etkinleştirilemeyeceğini kontrol eden yeni bir güvenlik derecelendirme testi olan Activate FortiCloud Services vardır. Bu fabric Coverage puan kartında bulunur.
Hesabın bir hizmete veya bulut aygıtına geçerli bir aboneliği varsa, ancak Fortigate’de Fabric Connectivity’yi etkinleştirmediyse test başarısız olur. Belirli cihazda FortiCloud hizmetleri için lisans yoksa testten muaftır.
Bu sonuçta FortiClient EMS bulutu etkinleştirilmediğinden test başarısız olarak işaretlenir.
Etkinleştirilmiş FortiCloud Hizmetlerini Kontrol Etmek
Sorunu gidermek için Apply’yı tıklatın veya Security Rating bildirimlerini görüntülemek üzere Security Fabric > Fabric Connectors sayfasına ilerleyin.
Sorunların listesini görüntülemek için Security Rating Issues’i ve ardından Activate FortiCloud Services’i tıklatın.
Etkinleştirilmiş FortiCloud Hizmetlerini Kontrol Etmek-2
Bu, hizmeti etkinleştirebileceğiniz FortiClient EMS Fabric Connector sayfasına götürür.
Etkinleştirilmiş FortiCloud Hizmetlerini Kontrol Etmek-3
 

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

AP İşletme Sıcaklığı

Bu 7.0.1 geliştirmesi, wireless denetleyicinin yerleşik sıcaklık sensörlerine sahip FortiAP-F modellerinden sıcaklık değerleri almasına olanak tanır. FortiOS’ta aşağıdaki komutlar mevcuttur: Aşağıdaki komut FortiAP de geçerli:

Devamı »
TLS loglarını iyileştirin

Sunucu sertifikası bilgilerini ve TLS anlaşmalarını loglara kaydetmek için SSL/SSH profiline yeni seçenekler eklendi. Bu seçenekler etkinleştirildiğinde UTM SSL loglarına yeni alanlar eklenir. config firewall

Devamı »