ozztech_logo_white

Fortigate Objeler İçin UX Özelliği 7.0

 

Fortigate üzerinde 7.0 versiyonu ile beraber kullanıcı deneyimi içinde birçok geliştirme yapmıştır. Bu geliştirmeler aşağıdaki şekildedir.

 

  • Obje seçerken artık son kullanılan öğeler ekranda belirerek firewall yöneticilerine büyük kolaylık sağlanmıştır.
  • Obje gruplarında birden fazla obje olduğunda tüm objeler hakkında iç içe bilgi artık alınabilmektedir.

 
 

Fortigate Firewall Üzerinde Son Kullanılan Öğeler Özelliği

 
Aşağıda göreceğiniz örneğimizde bir ZTNA grubu oluşturacağız. Görseli kontrol ettiğinizde üye eklemeye tıkladığımızda açılan panelin en üstünde en son seçtiğimiz veya kullandığımız adresler görüntülenmektedir. Bu sayede kolaylıkla son işlem yaptığınız adreslere erişerek kolayca işlem yapabilmektesiniz.
 
Fortigate Objeler İçin UX Özelliği
 

Fortigate Firewall Üzerinde İç İçe Oluşturulmuş Olan Objeler İçin İpucu Geliştirmesi

 
Asağıdaki örneğimizde bir ZTNA grubuna ait görsel görüntüleyeceksiniz. Bu grup içerisinde bulunan objelerin  fortigate 7.0 sonrası gelen bu özellikle rahatlıkla okunduğunu göreceksiniz.
 
Fortigate Objeler İçin UX Özelliği-1
 

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

AP İşletme Sıcaklığı

Bu 7.0.1 geliştirmesi, wireless denetleyicinin yerleşik sıcaklık sensörlerine sahip FortiAP-F modellerinden sıcaklık değerleri almasına olanak tanır. FortiOS’ta aşağıdaki komutlar mevcuttur: Aşağıdaki komut FortiAP de geçerli:

Devamı »
TLS loglarını iyileştirin

Sunucu sertifikası bilgilerini ve TLS anlaşmalarını loglara kaydetmek için SSL/SSH profiline yeni seçenekler eklendi. Bu seçenekler etkinleştirildiğinde UTM SSL loglarına yeni alanlar eklenir. config firewall

Devamı »