ozztech_logo_white

FortiSwitch NAC VLANs Widget

Widget, atanan FortiSwitch NAC VLAN’larının bir pasta grafiğini gösterir. Tam ekrana genişletildiğinde, pencere öğesi VLAN, NAC policy veya son görülme durumuna göre gruplandırılmış cihazların tam listesini gösterir. Widget, bir pano sıfırlamasından sonra Users & Devices panosuna eklenir veya bir panoya manuel olarak eklenebilir.  Ayrıca WiFi & Switch Controller > NAC Policies ye  gidip View Matched Devices tıklayarak da erişilebilir.

 

FortiSwitch NAC VLANs Widget

Widget’ın genişletilmiş görünümü, Atanan VLAN’ı ve Son Görülme pasta grafiklerini ve tam cihaz listesini gösterir. Liste VLAN, NAC Policy, ya da  Policy Type a göre düzenlenebilir.

WiFi & Switch Controller > NAC Policies lere gitmek için View NAC Policies  tıkla.

FortiSwitch NAC VLANs Widget

Bir NAC cihazı bir NAC policy ile eşleştirildiğinde ve bir VLAN’a atandığında, bir olay günlüğü oluşturulur.

FortiSwitch NAC VLANs Widget

 

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

AP İşletme Sıcaklığı

Bu 7.0.1 geliştirmesi, wireless denetleyicinin yerleşik sıcaklık sensörlerine sahip FortiAP-F modellerinden sıcaklık değerleri almasına olanak tanır. FortiOS’ta aşağıdaki komutlar mevcuttur: Aşağıdaki komut FortiAP de geçerli:

Devamı »
TLS loglarını iyileştirin

Sunucu sertifikası bilgilerini ve TLS anlaşmalarını loglara kaydetmek için SSL/SSH profiline yeni seçenekler eklendi. Bu seçenekler etkinleştirildiğinde UTM SSL loglarına yeni alanlar eklenir. config firewall

Devamı »