ozztech_logo_white

Security Rating Katmanları

Güvenlik Derecelendirmesi bildirimleri, Güvenlik Derecelendirmesi raporu tarafından belirlenen yapılandırma sorunlarını listeleyen ayarlar sayfalarında gösterilir. Hangi yapılandırma öğelerinin düzeltilmesi gerektiğini görmek için bu önerileri açabilirsiniz. Bu, Security Rating sayfası ile diğer sayfalar arasında gidip gelmekten sizi kurtarır.
Aşağıdaki test durumları için katmanlı kontrolleri vardır:

  • Yinelenen ilke nesneleri
  • NTP senkronize edilmesi
  • Sistem çalışma süresi
  • Yerel günlük disk alanı doluluk oranı
  • Sertifika sona erme tarihi

GUI’de bildirimler kapatılabilir. Kapatılan sorunlar her yönetici için benzersizdir. Reddedilen bildirimlerin karmaları yerel depolamaya kaydedilir. Bir kullanıcı yerel depolama alanını temizlerse, tüm sorunlar kapatılmamış olarak yeniden görünür.
 
Scorecard Bağlantıları
Security Fabric > Security Rating sayfasında, puan kartında başarısız bir kontrol varsa, açıklamasında sorunu çözmek için sizi sayfaya götüren bir bağlantı vardır. Bu örnekte, System > Settings sayfasında çözülebilen Yönetici parolası ilkesiyle ilgili bir sorun vardır.
 
Security Rating Katmanları
Bildirim Konumları
System > Settings sayfasında, sağ tarafta bir güvenlik derecelendirmesi sorunları bölümü vardır. Bir bildirimi kapatmak için, sorunun üzerine gelin ve yanındaki X işaretini tıklayın. Reddedilen bildirimleri görüntülemek için Show Dismissed ‘i etkinleştirin.
 
Security Rating Katmanları-2
Network > Interfaces sayfasında, bir Security Rating Issues bölümü bulunur. Sorunların listesini görüntülemek için Security Rating Issues’i tıklatın. Bir bildirimi kapatmak için yanındaki X işaretini tıklatın. Reddedilen bildirimleri görüntülemek için Show Dismissed’i tıklatın.
 
Security Rating Katmanları-3
Bildirim Açılır Pencereleri
Bir Security Rating bildirimini tıklattığınızda bir açılır pencere belirir ve GUI’de ilgili ayar vurgulanır. Açılır pencere, sorunun açıklamasını ve sorunun ne zaman bulunduğunun zaman damgasını içerir.
 
Security Rating Katmanları-4
Bir sorun çözüldüğünde, sonraki Güvenlik Derecelendirmesi raporu çalıştırıldıktan sonra bildirim kaybolur.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

AP İşletme Sıcaklığı

Bu 7.0.1 geliştirmesi, wireless denetleyicinin yerleşik sıcaklık sensörlerine sahip FortiAP-F modellerinden sıcaklık değerleri almasına olanak tanır. FortiOS’ta aşağıdaki komutlar mevcuttur: Aşağıdaki komut FortiAP de geçerli:

Devamı »
TLS loglarını iyileştirin

Sunucu sertifikası bilgilerini ve TLS anlaşmalarını loglara kaydetmek için SSL/SSH profiline yeni seçenekler eklendi. Bu seçenekler etkinleştirildiğinde UTM SSL loglarına yeni alanlar eklenir. config firewall

Devamı »