OzzTech - Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

Local Standalone NAT modundaki SSID'ler için, DHCP aracılığıyla wireless uç noktalara en fazla üç DNS sunucusu tanımlanabilir ve atanabilir.

Örnek:

Bu örnekte, bir SSID (wifi.fap.01), Local Standalone NAT etkinleştirilmiş olarak Local Standalone modda yapılandırılır. Uç noktalar SSID'ye bağlandığında, wireless uç noktaların DHCP aracılığıyla DNS sunucusu IP adreslerini alması için iki DNS sunucusu belirtilir.

Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

DNS sunucularını yapılandırmak ve bunların uç noktalara yayıldığını onaylamak için:

  • VAP Konfigürasyonu:

Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

  • Yapılandırılmış DNS Sunucularını kontrol etme:

Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

  • Managed FortiAP üzerinde konfigürasyonu doğrulama: Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması
  • Bu SSID'ye bağlı bir Linux clientsinde SSID ve DNS yapılandırmasını kontrol edin: Yerel Bağımsız NAT VAPS için DNS Yapılandırması

FortiGate satın almak ve FortiGate Çözümleri için OzzTech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile İletişime Geçebilirsiniz!

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.