OzzTech - FortiExtender- Güvenli 5G ve LTE Kablosuz WAN Genişletici

FortiExtender- Güvenli 5G ve LTE Kablosuz WAN Genişletici

FortiExtender

FortiExtender- Güvenli 5G ve LTE Kablosuz WAN Genişletici

Gelecek kablosuz ve 5G ve yenilikçi LTE bağlantı çözümleri ile WAN'ınız hiç olmadığı kadar hızlı olabilir. Fortinet FortiExtender, LTE (3G ve 4G) ve 5G kablosuz WAN'ın ölçeklenebilirliği ve esnekliğinden yararlanarak  her yerde bulunan operasyonlar ve cihazlar arasında daha fazla bağlantı kurmanızı sağlar.

Neredeyse tüm operasyonel ağlar için kablosuz bağlantı sunar. Mobil siteler, araç filoları, saha kuvvetleri veya OT ve IoT ortamları olsun, her yerde esnek ve yüksek performanslı bağlantı elde etmenize yardımcı olacak bir çözüm mevcuttur.

FortiExtender'ın Modelleri ve Özellikleri

FortiExtender cihazları, farklı LTE modem performansına sahip birkaç iç mekan modelinde gelir. Tüm modeller birden fazla LAN bağlantı noktası ve ikincil bir WAN ethernet bağlantı noktası sunar . Bu cihazlar bir FortiGate tarafından veya buluttan FortiExtender Bulut  hizmeti tarafından yönetilebilir .

Günümüzün Bağlantı Zorlukları

Giderek daha fazla dağıtılan bir ortamda internet bağlantısı kurmak ve sürdürmek çok önemlidir. Bununla birlikte, geleneksel ağ oluşturma yaklaşımları aşağıdaki gibi zorlukları içerir:

  • Dağıtılmış Cihaz Ağları. Ağlar yayılıyor ve bağlı cihazların sayısı artıyor
  • İş devamlılığı. Sürekli bağlantı, iş sürekliliği ve rekabet gücü için kritik öneme sahiptir
  • Ağ Güvenilirliği. Kablo/DSL %99,999'dan daha az çalışma süresi sunar ve her yere dağıtılamaz
  • Maliyet. MPLS ağları maliyetlidir ve mevcut iş ihtiyaçları için ölçeklenemez

Esnek, Hızlı Bağlantı, Her Yerde

FortiExtender, neredeyse her kablosuz kullanım durumuna uyacak şekilde geniş bir yedeklilik, performans ve işlevsellik yelpazesi sunar.

  • 5G hızı: FortiExtender'ın sağladığı 5G ile geleneksel 4G LTE'nin on katına kadar ağ hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, neredeyse her operasyonel görev ve gereksinim için uygun ağ performansını garanti eder.
  • Yüksek kullanılabilirlikli kablosuz: Ağınıza yedeklilik ve esneklik eklemek için uygun maliyetli bir şekilde FortiExtender'ı devreye alın. FortiExtender, esnekliği dört kat artıran çift modem, çift SIM cihaz seçenekleri sunar. Bu, bir yük devretme veya yük dengeleme yapılandırmasında kullanılabilecek geniş bant hızları sağlamak için optimize edilmiş kablosuz bağlantı ve hücresel altyapı sağlar. Kablolu geniş bant seçenekleri olmayan yerler için birincil internet bağlantısı olarak da hizmet vererek şube, uzak ve mobil ağlar için güvenilir bağlantı sağlar.
  • SD-WAN için Esnek Bağlantı SD-WAN dahil birden fazla WAN bağlantısı kullanmak isteyen İşletmeler, FEX'i LTE ve 5G ile Kablosuz WAN bağlantılarından biri olarak kullanabilir. Ek olarak, son kullanıcılar, SD-WAN kuralları ve performans SLA'ları oluşturmak için FortiExtender'ın kablosuz arayüzünü kullanabilir.
FortiExtender - Güvenli 5G ve LTE Kablosuz Wan Genişletme - 2

Esnek dağıtım ve yönetim seçenekleri

FortiExtender, çok çeşitli esnek dağıtım ve yönetim seçenekleri sunarak altyapı liderlerine Fortinet FortiGate NGFW, FortiExtender Cloud kullanarak veya yerel olarak cihaz düzeyinde cihazları yönetme seçeneği sunar.

Secure Access Service Edge (SASE)

Pop-up ofislerde ve ince şube ağlarında bulunan yerleşik kullanıcılara FortiExtender 5G, LTE ve hatta LAN Ethernet'ten yararlanın. FortiExtender ile FortiSASE'i devreye almak ve yönetmek hızlı, basit ve sezgiseldir.

FortiExtender LTE ve 5G Farklılaştırıcılar

Her Yerde Ölçeklenebilir Bağlantı

FortiExtender ve FortiExtender Cloud, perakende ve yalnızca kablosuz kullanım durumları için güvenli, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli merkezi yönetim sunar.

Fortinet Security Fabric'i Genişletme

5G ve LTE ile SD-Branch çözümlerinin faydasını sorunsuz bir şekilde entegre eder ve genişletir.

Mobil Ağları Yüksek Erişilebilirlikli Ağlar Yapmak

Mobil ve IoT/OT kullanım durumları için sağlamlaştırılmış, yüksek oranda erişilebilir çözümler sunar.

Ürün Detayları

FortiExtender, hücresel LTE altyapısını (3G, 4G) ve 5G'yi kullanarak FortiGate gibi bir güvenlik duvarına güvenilir bir WAN bağlantısı sağlar. Bu bağlantılar, genellikle güvenilirlik veya artan verim için ikinci bir geniş bant bağlantısı olarak kullanılır. Ancak SD-WAN dahil olmak üzere birden fazla WAN bağlantısı kullanmak isteyen işletmeler, bu WAN bağlantılarından biri için FortiExtender'ı da kullanabilir.

FortiExtender'ın diğer bir yaygın kullanımı, hücresel LTE'nin tercih edilen geniş bant seçeneği olduğu bir konum için birincil bağlantı olarak dağıtmaktır. Perakende satış mağazaları veya satış noktası (POS) işlemlerini işleyen kiosklar, PCI uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için son derece güvenli bir LTE veya 5G ağını da tercih edebilir. FortiExtender, bağlı bir FortiGate kullanılarak veya FortiExtender Bulut hizmeti aracılığıyla bağımsız olarak da yönetilebilir. FortiExtender Bulut hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Makaleler
FortiGate ACME Sertifika Desteği
Siber Güvenlik

FortiGate ACME Sertifika Desteği

Ocak 24, 2022 1:22

Otomatik Sertifika Yönetim Ortamı (ACME), RFC 8555’te tanımlandığı üzere, ücretsiz SSL sunucu sertifikaları sağlamak için genel Let’s...

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar
Siber Güvenlik

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar

Ocak 24, 2022 12:39

Bir önceki yazıda yeni çıkan android reverse mühendisliği araçları hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda...

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor
Siber Güvenlik

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor

Ocak 24, 2022 9:44

Emotet kötü amaçlı yazılım botnetinin dağıtımını içeren sosyal mühendislik kampanyaları, güvenlik çözümlerinin tespitinden kaçınmak...

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu

Ocak 24, 2022 7:49

FortiWeb kurulumunu anlattığımız beşinci yazımızda operation modu ve FortiWeb cihazı açıldıktan sonra, FortiWeb cihazını...

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme

Ocak 23, 2022 10:21

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin dördüncü yazısında Admin şifresi nasıl değiştirceğinizi, saat ve günü nasıl...

Metasploittable 2
Siber Güvenlik

Metasploittable 2

Ocak 22, 2022 11:57

Metasploittable 2 Nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kurulur? Metasploittable 2 Metasploit firması tarafından bizlerin güvenli...

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi

Ocak 22, 2022 11:56

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin üçüncü yazısında Firmware güncellemesini anlatacağız. FortiWeb cihazınız gönderildiğinde en son...

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama

Ocak 21, 2022 7:50

FortiWeb kurulumu yazımızın ikinci serisinde Web UI veya CLI bağlamanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Eğer...

Yapay Zeka Nedir?
Yazılım Geliştirme

Yapay Zeka Nedir?

Ocak 20, 2022 10:57

Sürekli olarak değişen, gelişen ve oldukça hızlı bir şekilde boyut atlayan, günümüze kadar gelen...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.