FortiExtender- Güvenli 5G ve LTE Kablosuz WAN Genişletici

FortiExtender - Güvenli 5G ve LTE Kablosuz Wan Genişletme

FortiExtender- Güvenli 5G ve LTE Kablosuz WAN Genişletici

Gelecek kablosuz ve 5G ve yenilikçi LTE bağlantı çözümleri ile WAN'ınız hiç olmadığı kadar hızlı olabilir. Fortinet FortiExtender, LTE (3G ve 4G) ve 5G kablosuz WAN'ın ölçeklenebilirliği ve esnekliğinden yararlanarak  her yerde bulunan operasyonlar ve cihazlar arasında daha fazla bağlantı kurmanızı sağlar.

FortiExtender, neredeyse tüm operasyonel ağlar için kablosuz bağlantı sunar. Mobil siteler, araç filoları, saha kuvvetleri veya OT ve IoT ortamları olsun, her yerde esnek ve yüksek performanslı bağlantı elde etmenize yardımcı olacak bir FortiExtender çözümü mevcuttur.

FortiExtender Modelleri ve Özellikleri

FortiExtender cihazları, farklı LTE modem performansına sahip birkaç iç mekan modelinde gelir. Tüm modeller birden fazla LAN bağlantı noktası ve ikincil bir WAN ethernet bağlantı noktası sunar . FortiExtender Cihazları, bir FortiGate tarafından veya buluttan FortiExtender Bulut  hizmeti tarafından yönetilebilir .

Günümüzün Bağlantı Zorlukları

Giderek daha fazla dağıtılan bir ortamda internet bağlantısı kurmak ve sürdürmek çok önemlidir. Bununla birlikte, geleneksel ağ oluşturma yaklaşımları aşağıdaki gibi zorlukları içerir:

  • Dağıtılmış Cihaz Ağları. Ağlar yayılıyor ve bağlı cihazların sayısı artıyor
  • İş devamlılığı. Sürekli bağlantı, iş sürekliliği ve rekabet gücü için kritik öneme sahiptir
  • Ağ Güvenilirliği. Kablo/DSL %99,999'dan daha az çalışma süresi sunar ve her yere dağıtılamaz
  • Maliyet. MPLS ağları maliyetlidir ve mevcut iş ihtiyaçları için ölçeklenemez

Esnek, Hızlı Bağlantı, Her Yerde

FortiExtender, neredeyse her kablosuz kullanım durumuna uyacak şekilde geniş bir yedeklilik, performans ve işlevsellik yelpazesi sunar.

  • 5G hızı: FortiExtender 5G ile geleneksel 4G LTE'nin on katına kadar ağ hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, neredeyse her operasyonel görev ve gereksinim için uygun ağ performansını garanti eder.
  • Yüksek kullanılabilirlikli kablosuz: Ağınıza yedeklilik ve esneklik eklemek için uygun maliyetli bir şekilde FortiExtender'ı devreye alın. FortiExtender, esnekliği dört kat artıran çift modem, çift SIM cihaz seçenekleri sunar. Bu, bir yük devretme veya yük dengeleme yapılandırmasında kullanılabilecek geniş bant hızları sağlamak için optimize edilmiş kablosuz bağlantı ve hücresel altyapı sağlar. FortiExtender, kablolu geniş bant seçenekleri olmayan yerler için birincil internet bağlantısı olarak da hizmet vererek şube, uzak ve mobil ağlar için güvenilir bağlantı sağlar.
  • SD-WAN için Esnek Bağlantı SD-WAN dahil birden fazla WAN bağlantısı kullanmak isteyen İşletmeler, FEX'i LTE ve 5G ile Kablosuz WAN bağlantılarından biri olarak kullanabilir. Ek olarak, son kullanıcılar, SD-WAN kuralları ve performans SLA'ları oluşturmak için FortiExtender kablosuz arayüzünü kullanabilir.
FortiExtender - Güvenli 5G ve LTE Kablosuz Wan Genişletme - 2

Esnek dağıtım ve yönetim seçenekleri

FortiExtender, çok çeşitli esnek dağıtım ve yönetim seçenekleri sunarak altyapı liderlerine Fortinet FortiGate NGFW, FortiExtender Cloud kullanarak veya yerel olarak cihaz düzeyinde cihazları yönetme seçeneği sunar.

Secure Access Service Edge (SASE)

Pop-up ofislerde ve ince şube ağlarında bulunan yerleşik kullanıcılara FortiExtender 5G, LTE ve hatta LAN Ethernet'ten yararlanın. FortiExtender ile FortiSASE'i devreye almak ve yönetmek hızlı, basit ve sezgiseldir.

FortiExtender LTE ve 5G Farklılaştırıcılar

Her Yerde Ölçeklenebilir Bağlantı

FortiExtender ve FortiExtender Cloud, perakende ve yalnızca kablosuz kullanım durumları için güvenli, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli merkezi yönetim sunar

Fortinet Security Fabric'i Genişletme

FortiExtender, 5G ve LTE ile SD-Branch çözümlerinin faydasını sorunsuz bir şekilde entegre eder ve genişletir

Mobil Ağları Yüksek Erişilebilirlikli Ağlar Yapmak

FortiExtender, mobil ve IoT/OT kullanım durumları için sağlamlaştırılmış, yüksek oranda erişilebilir çözümler sunar

Ürün Detayları

FortiExtender, hücresel LTE altyapısını (3G, 4G) ve 5G'yi kullanarak FortiGate gibi bir güvenlik duvarına güvenilir bir WAN bağlantısı sağlar. Bu bağlantılar, genellikle güvenilirlik veya artan verim için ikinci bir geniş bant bağlantısı olarak kullanılır. Ancak SD-WAN dahil olmak üzere birden fazla WAN bağlantısı kullanmak isteyen işletmeler, bu WAN bağlantılarından biri için FortiExtender'ı da kullanabilir.

FortiExtender'ın diğer bir yaygın kullanımı, hücresel LTE'nin tercih edilen geniş bant seçeneği olduğu bir konum için birincil bağlantı olarak dağıtmaktır. Perakende satış mağazaları veya satış noktası (POS) işlemlerini işleyen kiosklar, PCI uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için son derece güvenli bir LTE veya 5G ağını da tercih edebilir. FortiExtender, bağlı bir FortiGate kullanılarak veya FortiExtender Bulut hizmeti aracılığıyla bağımsız olarak da yönetilebilir. FortiExtender Bulut hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Makaleler
Dağıtılmış Güvenlik Duvarı Nedir?
Siber Güvenlik

Dağıtılmış Güvenlik Duvarı Nedir?

Eylül 19, 2021 4:39

İnternet erişim hızlarındaki büyüme, güvenlik duvarlarının analiz etmesi gereken giderek daha yoğun bilgi işlem...

Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Nedir?
Siber Güvenlik

Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Nedir?

Eylül 17, 2021 11:12

Kurumsal siber güvenlik uzmanlarını gece uyanık tutan bir şey varsa, o da şirketin değerli...

Sosyal Mühendislik Nedir?
Siber Güvenlik

Sosyal Mühendislik Nedir?

Eylül 17, 2021 8:31

Sosyal mühendislik, özel bilgiler, erişim veya değerli eşyalar elde etmek için insan hatalarından yararlanan...

Keystroke Logging ve Keylogger Nedir?
Siber Güvenlik

Keystroke Logging ve Keylogger Nedir?

Eylül 17, 2021 8:09

Keylogger’lar, bir bilgisayarda veya mobil klavyede yazdığınız her şeyin kaydını oluşturarak, Keystroke Logging eylemi...

Clampi Virüsü Nedir?
Siber Güvenlik

Clampi Virüsü Nedir?

Eylül 17, 2021 7:10

Clampi virüsü, sisteminizde saklanan, oturum açma kimlik bilgilerini çalan ve özellikle bankacılık ve finansal...

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) Nedir?
Siber Güvenlik

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) Nedir?

Eylül 16, 2021 1:36

Güvenli bir web ağ geçidi, şirket politikasını uygulayarak ve İnternet’e bağlı trafiği filtreleyerek bir...

VPN Nedir?
Siber Güvenlik

VPN Nedir?

Eylül 16, 2021 11:59

Birçok ağ protokolünde yerleşik şifreleme olsa da, bu tüm İnternet trafiği için geçerli değildir. Bu,...

Güvenlik Açığı Taraması Nedir?
Siber Güvenlik

Güvenlik Açığı Taraması Nedir?

Eylül 16, 2021 8:50

Güvenlik açığı tarayıcıları, bir kuruluşun uygulaması, uç noktaları ve BT altyapısı içindeki istismar edilebilir...

Hacker Nedir? Hack Nedir?
Siber Güvenlik

Hacker Nedir? Hack Nedir?

Eylül 16, 2021 7:46

Hacker, bir bilgisayar sistemine izinsiz giren kişidir. Bilgisayar korsanlığının birçok nedeni olabilir: kötü amaçlı yazılım yüklemek , verileri...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.