OzzTech - Ruijie RG-S2900G-E V3 Serisi Switch

Ruijie RG-S2900G-E V3 Serisi Switch

Ruijie RG-S2900G-E V3 Serisi Switch

Ruijie Switch, next-gen (Yeni jenerasyon) olarak tabir edilmektedir. RG-S2900G-E V3 Serisi Switchler çok kapsamlı güvenlik sertifikaları içermektedir. Anti-Dos Saldırıları, Anormal IP taramaları, Geçersiz ARP paketleri gibi birçok saldırı önleyici politikaları mevcuttur.

Bu Switchler üzerinde Sektör lideri bir CPU Koruma Mekanizması  mevcut ‘’(CPP)’’. Saldırganın başlattığı ataklar üzerinden, Ağ ortamında Cpu tarafında yüksek kullanıma neden olacaktır.  Fakat CPU Koruma Mekanizması (CPP) bunu engellemektedir. CPP Kötü amaçlı saldırıları en etkin bir şekilde önleyebilir ve ağ ortamında stabil bir ortam sağlar. CPP Mekanizması Switchler üzerinde varsayılan olarak çalışmaktadır.

 • IP/MAC Binding: Switch üzerindeki bir bağlantı noktası üzerinde, Kullanıcıların IP Adresi veya MAC Adresinden, Switch üzerindeki bir port veya portlar üzerinde sınırlandırma yapılabilir.
 • DHCP Snooping; Güvenli olarak belirttiğimiz bağlantı noktalarına izin verme imkani sunar. DHCP üzerinden ARP dalgalarını izler. Dinamik olarak kullanıcı IP adreslerini Teyit eder.
 • Secure Shell SNMPv3: SSH ve SNMPv3 şifreleme protokollerini kullanarak, Multi Element Binding, Port Security, Time Based ACL gibi önlemler alınıyor.
 • NFPP: Ağ Temel Koruma Politikası (NFPP) Tüm ağ için koruma sağlar. Kötü amaçlı saldırılar her zaman ağ ortamında bulunmaktadır. Bu saldırılar Switch üzerindeki CPU’da ağırlık yapmaktadır. Dos saldırıları cihazın kaynaklarını kullanabilir. Çok fazla kaynak kullanımı ise cihaz üzerindeki servislerin sonlandırılmasına sebep olacaktır. Saldırının trafiği CPU üzerine yönlendirilir ve CPU’nun tüm kaynağını kullanabilir. Bu sebeple Switch üzerindeki CPU’nun şişmesi durumunda tüm ağ trafiğinin durması ve mevcut ağ trafiği anormal hale gelecektir. NFPP sistemi sizi bu tip saldırılardan etkin bir şekilde koruyabilir.
 • Sanal Anahtar Ünitesi (VSU): Sanal Anahtar Ünitesi Teknolojisi veya Kısacası VSU, Sanallaştırma yöntemi ile birden fazla Fiziksel Switch’in  Birbirine bağlanmasına olanak sağlar. Fiziksel Switch üzerinde Tek Bir IP adresi ile birden fazla Switch’in yönetilebilir olmasına olanak sağlamaktadır.

VSU Teknolojisi bir çok kolaylık sağlar:

 • Kolay Yönetim; Yöneticiler cihazları merkezi olarak yönetebilir. Yani Tüm cihazları aynı anda yönetebilirsiniz.
 • Basitleştirilmiş Topoloji: VSU cüm cihazları Ağ üzerinde tek bir Fiziksel cihaz olarak görmektedir.
 • Milisecond Failover: VSU ve diğer cihazlar, Arıza durumunda başka bir cihaz üzerine bağlantıyı devretme olanağı sağlar. Ayrıca cihazın üzerindeki  trafiği devretme hızı 50-200 ms arasındadır.
 • Exceptional Scability: Ağın çalıştığı esnada konfigürasyon değişikliği yapılabilir. Yapılan değişiklik sonrasında Ağ trafiği üzerinde herhangi bir anomali durum olmamaktadır.
 • High Reliability: 802.1d,802.1w,802.1s protokolleri üzerinde hata töleransını minimuma düşürmektedir. Ağ üzerinde kararlı bir çalışma sağlamaktadır.
 • Rapid Link Detection Protocol (RLDP): Hızlı Bağlantı Protokolü (RLDP) Ağ üzerindeki cihazları birbirine Fiber optik kablo ile bağladıktan sonra her iki uçtan normal bir döngü olmasını destekler. Ağ üzerindeki arızaları kolayca onarmanızıda sağlar.
 • Ethernet Ring Protection Switching (ERPS): Ethernet halka koruma anahtarı (ERPS)  Master cihaz üzerindeki Loop dönmesini engeller ve aynı zamanda diğer cihazlar üzerindeki durumu doğrudan ana cihaza bildirimini sağlar.

Kısacası Ruijie Networks Sektöre Fiyat Performans ürünü olarak giriş yaptı. Ruijie Switch Markası 2014 Yılından beri ülkemizde bulunuyor. Satış ve Pazarlama açısından zayıf bir halka olarak görünse de, Üretilen ürünün oldukça başarılı olduğunu belirtmek isterim. Sektör içerisinde kullanılan bir çok cihazdan daha uygun ve performanslı olduğu belli. Önümüzdeki günlerde Ruijie Networks Satış ve Pazarlama Departmanlarına yatırım planı oluşturduğu taktirde, Satışlarının artacağına inanıyoruz.


İlginizi Çekebilecek Makaleler
FortiGate ACME Sertifika Desteği
Siber Güvenlik

FortiGate ACME Sertifika Desteği

Ocak 24, 2022 1:22

Otomatik Sertifika Yönetim Ortamı (ACME), RFC 8555’te tanımlandığı üzere, ücretsiz SSL sunucu sertifikaları sağlamak için genel Let’s...

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar
Siber Güvenlik

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar

Ocak 24, 2022 12:39

Bir önceki yazıda yeni çıkan android reverse mühendisliği araçları hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda...

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor
Siber Güvenlik

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor

Ocak 24, 2022 9:44

Emotet kötü amaçlı yazılım botnetinin dağıtımını içeren sosyal mühendislik kampanyaları, güvenlik çözümlerinin tespitinden kaçınmak...

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu

Ocak 24, 2022 7:49

FortiWeb kurulumunu anlattığımız beşinci yazımızda operation modu ve FortiWeb cihazı açıldıktan sonra, FortiWeb cihazını...

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme

Ocak 23, 2022 10:21

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin dördüncü yazısında Admin şifresi nasıl değiştirceğinizi, saat ve günü nasıl...

Metasploittable 2
Siber Güvenlik

Metasploittable 2

Ocak 22, 2022 11:57

Metasploittable 2 Nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kurulur? Metasploittable 2 Metasploit firması tarafından bizlerin güvenli...

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi

Ocak 22, 2022 11:56

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin üçüncü yazısında Firmware güncellemesini anlatacağız. FortiWeb cihazınız gönderildiğinde en son...

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama

Ocak 21, 2022 7:50

FortiWeb kurulumu yazımızın ikinci serisinde Web UI veya CLI bağlamanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Eğer...

Yapay Zeka Nedir?
Yazılım Geliştirme

Yapay Zeka Nedir?

Ocak 20, 2022 10:57

Sürekli olarak değişen, gelişen ve oldukça hızlı bir şekilde boyut atlayan, günümüze kadar gelen...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.