ozztech_logo_white

Ruijie RG-S2900G-E V3 Serisi Switch

Ruijie RG-S2900G-E V3 Serisi Switch

Ruijie Switch, next-gen (Yeni jenerasyon) olarak tabir edilmektedir. RG-S2900G-E V3 Serisi Switchler çok kapsamlı güvenlik sertifikaları içermektedir. Anti-Dos Saldırıları, Anormal IP taramaları, Geçersiz ARP paketleri gibi birçok saldırı önleyici politikaları mevcuttur.

Bu Switchler üzerinde Sektör lideri bir CPU Koruma Mekanizması  mevcut ‘’(CPP)’’. Saldırganın başlattığı ataklar üzerinden, Ağ ortamında Cpu tarafında yüksek kullanıma neden olacaktır.  Fakat CPU Koruma Mekanizması (CPP) bunu engellemektedir. CPP Kötü amaçlı saldırıları en etkin bir şekilde önleyebilir ve ağ ortamında stabil bir ortam sağlar. CPP Mekanizması Switchler üzerinde varsayılan olarak çalışmaktadır.

 • IP/MAC Binding: Switch üzerindeki bir bağlantı noktası üzerinde, Kullanıcıların IP Adresi veya MAC Adresinden, Switch üzerindeki bir port veya portlar üzerinde sınırlandırma yapılabilir.
 • DHCP Snooping; Güvenli olarak belirttiğimiz bağlantı noktalarına izin verme imkani sunar. DHCP üzerinden ARP dalgalarını izler. Dinamik olarak kullanıcı IP adreslerini Teyit eder.
 • Secure Shell SNMPv3: SSH ve SNMPv3 şifreleme protokollerini kullanarak, Multi Element Binding, Port Security, Time Based ACL gibi önlemler alınıyor.
 • NFPP: Ağ Temel Koruma Politikası (NFPP) Tüm ağ için koruma sağlar. Kötü amaçlı saldırılar her zaman ağ ortamında bulunmaktadır. Bu saldırılar Switch üzerindeki CPU’da ağırlık yapmaktadır. Dos saldırıları cihazın kaynaklarını kullanabilir. Çok fazla kaynak kullanımı ise cihaz üzerindeki servislerin sonlandırılmasına sebep olacaktır. Saldırının trafiği CPU üzerine yönlendirilir ve CPU’nun tüm kaynağını kullanabilir. Bu sebeple Switch üzerindeki CPU’nun şişmesi durumunda tüm ağ trafiğinin durması ve mevcut ağ trafiği anormal hale gelecektir. NFPP sistemi sizi bu tip saldırılardan etkin bir şekilde koruyabilir.
 • Sanal Anahtar Ünitesi (VSU): Sanal Anahtar Ünitesi Teknolojisi veya Kısacası VSU, Sanallaştırma yöntemi ile birden fazla Fiziksel Switch’in  Birbirine bağlanmasına olanak sağlar. Fiziksel Switch üzerinde Tek Bir IP adresi ile birden fazla Switch’in yönetilebilir olmasına olanak sağlamaktadır.

VSU Teknolojisi bir çok kolaylık sağlar:

 • Kolay Yönetim; Yöneticiler cihazları merkezi olarak yönetebilir. Yani Tüm cihazları aynı anda yönetebilirsiniz.
 • Basitleştirilmiş Topoloji: VSU cüm cihazları Ağ üzerinde tek bir Fiziksel cihaz olarak görmektedir.
 • Milisecond Failover: VSU ve diğer cihazlar, Arıza durumunda başka bir cihaz üzerine bağlantıyı devretme olanağı sağlar. Ayrıca cihazın üzerindeki  trafiği devretme hızı 50-200 ms arasındadır.
 • Exceptional Scability: Ağın çalıştığı esnada konfigürasyon değişikliği yapılabilir. Yapılan değişiklik sonrasında Ağ trafiği üzerinde herhangi bir anomali durum olmamaktadır.
 • High Reliability: 802.1d,802.1w,802.1s protokolleri üzerinde hata töleransını minimuma düşürmektedir. Ağ üzerinde kararlı bir çalışma sağlamaktadır.
 • Rapid Link Detection Protocol (RLDP): Hızlı Bağlantı Protokolü (RLDP) Ağ üzerindeki cihazları birbirine Fiber optik kablo ile bağladıktan sonra her iki uçtan normal bir döngü olmasını destekler. Ağ üzerindeki arızaları kolayca onarmanızıda sağlar.
 • Ethernet Ring Protection Switching (ERPS): Ethernet halka koruma anahtarı (ERPS)  Master cihaz üzerindeki Loop dönmesini engeller ve aynı zamanda diğer cihazlar üzerindeki durumu doğrudan ana cihaza bildirimini sağlar.

Kısacası Ruijie Networks Sektöre Fiyat Performans ürünü olarak giriş yaptı. Ruijie Switch Markası 2014 Yılından beri ülkemizde bulunuyor. Satış ve Pazarlama açısından zayıf bir halka olarak görünse de, Üretilen ürünün oldukça başarılı olduğunu belirtmek isterim. Sektör içerisinde kullanılan bir çok cihazdan daha uygun ve performanslı olduğu belli. Önümüzdeki günlerde Ruijie Networks Satış ve Pazarlama Departmanlarına yatırım planı oluşturduğu taktirde, Satışlarının artacağına inanıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »