ozztech_logo_white

Siber Güvenlik Danışmanlığı

OZZTECH Bilgi Güvenliği ve Yazılım LTD.ŞTİ olarak şirketinizin bilgisayar sistemlerini, ağını ve yazılımlarını güvenlik açıklarını tespit edip, ardından şirketiniz için en iyi güvenlik çözümlerini tasarlamak ve uygulamaktır. 


Siber Güvenlik Danışmanlığı kapsamında hangi hizmetleri vermekteyiz?

Anlık Log Kontrolü

Loglama yazılımımız OrianaLog ile Bilgi Teknolojiler altyapısında bulunan sistemlerin anlık log kontrolü yapılmakta bu sayede yaşanan sorun ve performans problemlerine önceden haber alabilmekteyiz.

Firewall Konfigürasyon ve İyileştirme

Firewall yönetimi ele alınarak kuruma ait ilk güvenlik kalkanı olan firewall üzerinde konfigürasyon ve iyileştirmeler sağlanmaktadır.

IPS/IDS Güvenliği

IPS/IDS sistemlerinin yönetimi ele alınarak kurum sistemlerinde yaşanan saldırıların tespiti ve engellenmesi sağlanmakta ve güvenlik üst seviyeye çıkarılmaktadır.

E-Mail Güvenliği

Email Getaway Yönetimi ile beraber şirket mail sunucularına spam maillerin gelmesi engellenecek şekilde sıkılaştırma ve gerekli durumlarda release işlemlerin yapılması sağlanmaktadır.

OrianaSIEM ile Yüksek Güvenlik

Siem yazılımımız OrianaSiem ile Bilgi Teknolojileri altyapında bulunan sistemlerde yaşanılan Siber olay, KVKK ihlali veya Anomaly durumlarında sistem yöneticilerine anlık bilgi verilerek saldırıların veya ihlalin kesilmesi sağlanmaktadır.

Web Güvenliği

Web Application Firewall Yönetimi ele alınarak kuruma ait web uygulamalarının güvenliği sağlanmakta olup OWASP ve NIST standartlarına göre kurallar düzenlenmektedir.

DLP Yönetimi

DLP Yönetimi ile beraber şirkete ait özel bilgilerin veya sızıntının engellenmesi talep edilen tüm dosya/içerik'lerin sızıntısının engellenmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Proxy Güvenliği

Web Gateway Yönetimi ile beraber şirket cihazlarının Proxy ile web erişimlerinin sağlanması ve en güvenli şekilde internet trafiğinin kullanılması sağlanmaktadır.