ozztech_logo_white

Check Point Harmony Connect ve Harmony Email and Office ile Bulut özellikli Hizmet Olarak Ağ Güvenliği

Check Point Harmony Connect ve Harmony Email and Office ile Bulut özellikli Hizmet Olarak Ağ Güvenliği

Daha fazla uygulama buluta geçtikçe, iş kullanıcıları işlerini yapmak için bu uygulamalara giderek daha fazla güveniyor. Sanal toplantılardan dosya paylaşımına, ses ve video trafiği dahil araçlar aracılığıyla işbirliğine kadar her zaman tutarlı, yüksek kaliteli bant genişliği gerektirirler. Uzak ve şube ofislerini yöneten BT kuruluşları için bu ihtiyaçları verimli, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde karşılamak zor olabilir. Her zamankinden daha fazla Geniş Alan Ağı (WAN) bant genişliği tüketen şube ofisi kullanıcıları için, kullanıcı deneyimi genellikle yetersizdir. Geleneksel WAN mimarileri, bulut ve SaaS uygulamalarını desteklemek için tasarlanmamıştır. Kuruluşlar bu ihtiyacı ağ güvenliği için yeni bir model olan SASE ile çözüyor. SASE, Secure Access Service Edge, kuruluşlarınağlarını ve verilerini önümüzdeki yıllarda güvence altına alacaklar.

VeloCloud’dan VMware SD-WAN

Yazılım Tanımlı WAN ( SD-WAN ), taşıma mekanizmasından bağımsız olarak hem sıradan geniş bant internet hem de özel bağlantılar üzerinden bulut hizmetlerine ve özel veri merkezlerine erişimi kolaylaştırırken ticari kuruluşların uygulama büyümesini desteklemesini ve şube operasyonlarını basitleştirmesini sağlar. SD-WAN, şubeler arasında kurumsal düzeyde yönetilebilirlik, performans ve güvenilirlik sağladığı için günümüzün hibrit bulut ortamları için kritik öneme sahiptir.

Check Point Harmony Connect – Hizmet Olarak Ağ Güvenliği

Harmony Connect, şubeler arasında SD-WAN hizmetlerini kullanan kuruluşlar için koruma sağlar. Bu güvenlik özellikleri şunları içerir:

 • Bulut tarafından sağlanan tehdit önleme
 • Sıfır gün tehditlerini önleyin
 • Bulut yerel mimarisi
 • Basit ve sezgisel web yönetimi
 • WAN güvenliğini optimize edin

CBTS farklılaştırıcıları Gen V saldırılarına karşı koruma sağlar

 • Uzak sitelere ve şube ofislerine dakikalar içinde bakım gerektirmeyen, gelişmiş tehdit önleme sağlayın.
 • Harmony, bulutta yerel bir mimaridir; %99,999 çalışma süresi ve 50ms gecikme için çift tünel ile esnek, ölçeklenebilir.
 • Şube güvenliği ve en yüksek puanlı destek için öngörülebilir aylık fiyatlandırma.
 • %100 Siber Saldırı Yakalama Oranı ile NSS En Yüksek Dereceli Tehdit Önleme.
 • API’ler, yeni sitelerin kullanıma alınmasını otomatikleştirir.
 • GRE veya IPsec tünelleri gizliliği sağlar.

Check Point, her büyüklükteki kuruluşa entegre, gelişmiş tehdit önleme sağlar, karmaşıklığı azaltır ve toplam sahip olma maliyetini düşürür. Check Point, fiziksel ve sanal ağlar arasında dinamik ölçeklenebilirlik, akıllı provizyon ve tutarlı kontrol ile SaaS, IaaS ve şimdi şube ofisi varlıklarını karmaşık tehditlerden korur.

Yalnızca tehditleri algılayan diğer çözümlerin aksine Check Point, tehditleri de önler. Check Point SandBlast Zero-Day Protection, dosyaların hızla karantinaya alındığı ve incelendiği, kötü amaçlı davranışları ağa girmeden önce keşfetmek için sanal bir sanal alanda çalıştırıldığı bulut tabanlı bir korumalı alan teknolojisidir. SandBlast, kötü amaçlı yazılımı, bilgisayar korsanları korumalı alanı atlamaya çalışan kaçınma tekniklerini uygulamadan önce bile, istismar aşamasında tespit eder. Bu yenilikçi çözüm, en tehlikeli açıklardan ve sıfır gün ve hedefli saldırılardan bulaşmayı önlemek için bulut tabanlı CPU düzeyinde inceleme ile işletim sistemi düzeyinde korumalı alanı birleştirir.

Check Point çözümü ayrıca şunları içerir:

 • Bilinen tehditlerden korunmak için IPS, Anti-Bot ve Antivirus.
 • Güvenli web kullanımını zorunlu kılmak için Uygulama Kontrolü ve URL Filtreleme.
 • Şifreli HTTPS kanallarındaki tehditleri önlemek için HTTPS denetimi.

Check Point, kurum içi, bulut ve şube ağlarının yanı sıra uç nokta ve mobil cihazları Gelişmiş Kalıcı Tehditlerden koruyan tam olarak birleştirilmiş ve bağlantılı bir siber güvenlik mimarisidir. Bir cihazda tanımlanan tehditler, şube, mobil ve bulut tabanlı varlıkları aynı sıfır gün tehdidinden korumak için otomatik olarak bir IoC (Uzlaşma Göstergesi) olarak yayılabilir.

Check Point satın almak ve Check Point çözümlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »