ozztech_logo_white

Check Point Maestro Hiper Ölçekli Ağ Güvenliği

Check Point

Check Point Maestro , ağlarımızı ve veri merkezimizi hibrit bulutlar dünyasına getirmek için, yönetimi kolay bir Hiper Ölçekli ağ güvenliği çözümünde mevcut donanım yatırımını kullanmanın ve cihaz kapasitesini en üst düzeye çıkarmanın yeni bir yolunu sektöre sunuyor.

Muazzam ağ trafiği büyümesi ve değişen iş gereksinimleri bir ağ güvenliği kabusu olabilir. Cihazlar, öngörülemeyen trafik zirvelerini karşılayacak şekilde ölçeklenemezken, yükseltmelerin alınması, yapılandırılması, ayarlanması ve çalıştırılması zaman ve kaynak gerektirebilir. Ne gerekli? İş ve teknik gereksinimler değiştikçe esneklik ve kullanım kolaylığı sunan hiper ölçekli bir ağ güvenliği mimarisi. Check Point’in Maestro’sunun yapabildiği tam olarak budur.

Enterprise Strategy Group, Inc. kısa süre önce siber güvenlik profesyonellerinin ve kuruluşlarının iş geliştirmek, barındırmak ve işletmek için modern bir platform olarak kamu/özel bulut altyapılarına neden dönüştüğünü inceleyen “Check Point Maestro ve Hiper Ölçekli Ağ Güvenliği İhtiyacı” başlıklı bir teknik inceleme yayınladı. uygulamalar. CISO’ların ağ güvenliği için aşağıdakileri destekleyen benzer bir mimariye ihtiyacı vardır:

  • En zorlu ortamların ihtiyaçlarını karşılamak için eşsiz ölçeklenebilirlik
  • Gerektiğinde kapasite ekleyerek esneklik ve dayanıklılık
  • Basit kurulum ve kullanım kolaylığı
  • Kolaylaştırılmış işlemler

Her 3 yılda bir ikiye katlanan trafik ile ağlarımız yıldan yıla %25’e kadar büyüyor. Bunun da ötesinde, günümüzün tehdit ortamı hızla gelişiyor.

Her yerdeki kuruluşlar, çok hızlı ölçeklenebilen çevik siber güvenlik platformlarına yönelmelidir. Kuruluşların, ne kadar küçük olursa olsun, mevcut güvenlik uygulamalarıyla başlayabilmeleri ve değişen iş gereksinimlerine göre korumalarını neredeyse sonsuz şekilde ölçekleyebilmeleri gerektiği açıktır.

Bir kuruluşun Hiper Ölçekli hesaplamayı benimsemesinin birçok nedeni vardır. Siber güvenliği en yüksek dayanıklılık standardını sağlamak için tasarlamanın ve yönetmenin yeni yolları olsun, bugün Hiper Ölçekli güvenliğe atlamanın zamanı geldi!

Check Point satın almak ve Check Point Çözümlerinden yararlanmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »