ozztech_logo_white

En Son Gelen APPLE Güncellemelerinde ZERO-DAY Açığı Bulundu

Apple

Apple ZERO-DAY açığı ile karşı karşıya kaldı ve iPhone, iPad ve Mac Kullanıcılarını, Saldırganların cihazlardaki kritik bellek bozulması kusurunu önlemek için en son yayınlanan güncellemeyi cihazlara yüklemeye davet ediyor. Bu, CVE-2021-30807 olarak bilinen bellek bozulması hatasının, IOS ve MacOS’da bulunan ‘’IOMobileFrameBuffer’’ uzantısında bulunur.

Apple

Apple, Pazartesi günü her bir platformdaki güvenlik açığını düzeltmek için IOS 14.7., IPadOS 14.7.1 ve macOS Big Sur 11.5.1 olmak üzere üç güncelleme yayınladı.

Apple, güncellemeleri açıklayan belgelerde, CVE-2021-30807 güncellemesinde Hacker’ların Kernel( Çekirdek) üzerinde rastgele kod çalıştırabileceğini bildirdi.

Apple

Hemen güncellenmesi gereken IOS aygıtları şunlardır: iPhone 6s ve üstü, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. nesil ve üstü, iPad mini 4 ve üstü ve iPod touch (7. nesil).

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »