ozztech_logo_white

FortiGate 7000E Serisi

FortiGate 7000E

FortiGate 7000E serisi, büyük işletmeler ve hizmet sağlayıcılar için yüksek performanslı yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) özellikleri sunar. FortiGate ile birden çok yüksek hızlı arabirim, yüksek bağlantı noktası yoğunluğu ve yüksek verim ile ideal dağıtımlar kurumsal uçta, hibrit veri merkezi çekirdeğinde ve dahili bölümlerdedir. Networkünüzün performansını optimize etmek için sektör lideri IPS, SSL denetimi ve gelişmiş tehdit korumasından yararlanın. Fortinet’in SecurityDriven Networking yaklaşımı, yeni güvenlik nesline sıkı network entegrasyonu sağlar.

FortiGate 7000E Serisi

Güvenlik

 • Ağ trafiği içindeki derin inceleme ve ayrıntılı politika uygulaması için binlerce uygulamayı tanımlar.
 • Hem şifrelenmiş hem de şifrelenmemiş trafikteki web sitelerine, kötü amaçlı yazılımlara, açıklardan yararlanmalara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.
 • AI destekli FortiGuard Labs güvenlik hizmetleri ile sürekli tehdit istihbaratını kullanarak bilinen ve bilinmeyen saldırıları tespit eder ve önler.

Verim

 • Endüstrinin en iyi tehdit koruma performansını sunar ve ultra düşük gecikme süresi ile amaca yönelik güvenlik işlemcisini (SPU) teknolojisi kullanır.
 • SSL şifreli trafik için endüstri lideri performans ve koruma sağlar.

Sertifika

 • Güvenlik etkinliği ve performansı açısından sınıfının en iyisi için bağımsız olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.
 • NSS Laboratuvarlar’dan benzersiz üçüncü taraf sertifikaları alındı.

Networking

 • Kaynaklar gelişmiş 7 katmanlı güvenliği ve sanal ile entegre ederek kapsamlı dağıtım sunmak için etki alanları (VDOM’ler) esneklik, çoklu kiracılık ve etkin kullanım sonucu sorunsuz bir şekilde çalışan gelişmiş ağ yetenekleri sunar.
 • Müşteriler için en iyi toplam sahip olma maliyetini sağlamak için en iyi TCO’yu etkinleştirmek için arayüzler veri merkezi ve WAN dağıtımları ile çeşitli yüksek yoğunluklu ve esnek kombinasyonlar sunar.

Yönetmek

 • Etkili, kullanması kolay bir yönetim konsolu içerir. Ayrıca bu kapsamlı ağ otomasyonu ve görünürlük sağlar.
 • Sıfır Dokunuş Entegrasyonu ile Fortinet Güvenlik Bünyesi Tek Bölme Cam Yönetimini sağlar.
 • Önceden tanımlanmış uyumluluk kontrol listesi, dağıtımı analiz eder ve genel güvenliği artırmak için en iyi uygulamaları vurgular.

FortiGate 7000E Güvenlik Bünyesi

 • Fortinet ve Fabric için hazır iş ortaklarının ürünlerini etkinleştirir ve daha geniş görünürlük için, entegre uçtan uca algılama, tehdit istihbaratı paylaşımı ve otomatikleştirilmiş iyileştirme sağlar.
FortiGate 7000E Serisi

FortiGate Dağıtım

Gelecek nesil Güvenlik Duvarı (NGFW)

 • Karmaşıklığı azaltmak ve yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için tehdit koruma güvenlik yeteneklerini entegre eden bir yüksek performanslı ağ güvenlik cihazı, Fortinet’in Güvenlik İşlem Birimi (SPU) tarafından desteklenmektedir.
 • Kullanıcılara, cihazlara ve uygulamalara ilişkin tüm saldırı yüzeyi ve tutarlı güvenlik politikası ile varlık konumundan bağımsız olarak ne olursa olsun tam görünürlük sağlanır.
 • Endüstri tarafından doğrulanmış IPS güvenlik etkinliği, düşük gecikme süresi ve optimize edilmiş ağ performansı ile ağdan yararlanılabilir güvenlik açıklarına karşı koruyun.
 • Endüstrinin mandated chippers içeren en son TLS 1.3 standardına sahip en yüksek SSL denetim performansını kullanarak, şifresi çözülmüş trafik üzerindeki tehditleri otomatik olarak engellemektedir.
 • Yeni keşfedilen karmaşıklığı proaktif olarak AI destekli FortiGuard Labs ile gerçek zamanlı saldırılar ve dahil olan gelişmiş tehdit koruma hizmetleri Fortinet Security Fabric sayesinde engelleyin.

Segmentasyon

 • Her ağ topolojisine uyum sağlayan ve şube düzeyinden uçtan uca güvenlik veri merkezleri ve birden çok buluta uzanan segmentasyona sahiptir.
 • Fortinet Security Fabric’in bileşenleri, erişim izinlerini mevcut güven seviyelerine uyarlayın ve erişim kontrolünü etkin ve verimli bir şekilde uygulayarak ağ görünürlüğünü artırın ve güvenlik risklerini azaltın.
 • Fortinet tarafından L7 denetimi ve iyileştirme SPU, üçüncü taraf onaylı TCO’yu her korumalı Mbps performansı ile yüksek güvenlikle desteklenen derinlemesine güvenlik savunması sağlar.
 • Herhangi bir uyumluluk gereksinimi ve network redesigns olmadan, kritik iş uygulamalarını korur ve uygulamaya yardımcı olur.

IPS

 • Endüstri sağlayan amaca yönelik güvenlik işlemcileri yüksek verim ve düşük gecikme ile onaylanmış IPS performansı
 • Ağdan yararlanılabilir güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak ve ağ koruma süresini optimize etmek için ağ düzeyinde sanal yamalar dağıtın.
 • Kablo hızlarında derin paket incelemesi, en son TLS 1.3 ile şifrelenmiş trafik de dahil olmak üzere ağ trafiğine yönelik benzersiz tehdit görünürlüğü sunar.
 • Fortinet Security Fabric’in istihbarat servisleri tarafından sağlanan gelişmiş tehdit koruması ile yeni keşfedilen karmaşık saldırıları gerçek zamanlı olarak proaktif olarak engelleyin.

Mobil güvenlik 4G, 5G ve IOT için

 • 4G SGi LAN ve 5G N6 güvenliği için SPU hızlandırılmış, yüksek performanslı CGNAT ve IPv4 ve IPv6 trafiği
 • Yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve en iyi performans gösteren IPsec toplama ve kontrol güvenlik ağ geçidi (SecGW) ile RAN Erişim Güvenliği
 • Tam Tehdit Koruması ve GTP-U incelemesine ilişkin görünürlük ile etkinleştirilen kullanıcı düzlemi güvenliği
 • Saldırılara karşı koruma sağlayan kullanıcı ve veri uçağı trafiği SCTP, GTP-U/C ve SIP için 4G ve 5G güvenliği
 • 4G ve 5G çekirdekli IoT sinyal fırtınası koruması
 • Dağıtım esnekliği sağlamak için yüksek hızlı arabirimler

Fortinet Security Fabric

Genişletilmiş dijital saldırı yüzeyini kapsayacak şekilde tasarlanmış zengin bir ekosisteme sahip, tam otomatik, kendi kendini onaran ağ güvenliği sağlayan ve FortiOS tarafından desteklenen, sektörün en yüksek performanslı siber güvenlik platformudur.

Geniş: Uçlar, bulutlar, uç noktalar ve kullanıcılar arasında yakınsanmış ağ ve güvenlik ile tüm dijital saldırı yüzeyi ve yaşam döngüsü boyunca koordineli algılama ve uygulama.

Entegre: Farklı teknolojiler, konum, dağıtım seçenekleri ve en zengin ekosistem genelinde entegre ve birleşik güvenlik, operasyon ve performans.

Otomatik: Yapı genelinde otomatik olarak neredeyse gerçek zamanlı, kullanıcıdan uygulamaya koordineli koruma sağlamak için bulut ölçeğinde ve gelişmiş yapay zekadan yararlanan bağlama duyarlı, kendi kendini iyileştiren network ve güvenlik duruşu sağlar

Fabric, dijital inovasyon yolculuğunda hibrit altyapılarını güvence altına almak ve basitleştirmek için her büyüklükteki kuruluşa güç verir.

FortiOS™ İşletim sistemi

Yüksek performanslı ağ ve güvenliğin yakınsaması Fortinet Fortinet’in önde gelen işletim sistemi olan FortiOS, Fortinet Security Fabric genelinde yüksek performanslı ağ oluşturma ve güvenliğin bir araya getirilmesini sağlayarak ağ uç noktaları ve bulutlar arasında tutarlı ve bağlama duyarlı güvenlik duruşu sağlar. Organik olarak oluşturulmuş türünün en iyisi yetenekler ve birleşik yaklaşım, kuruluşların performans veya korumadan ödün vermeden işlerini yürütmelerine olanak tanır, sorunsuz ölçeklenebilirliği destekler ve yenilik tüketimini basitleştirir. FortiOS 7’nin piyasaya sürülmesi, Fortinet Security Fabric’in diğerlerinin yanı sıra SASE ve ZTNA ile Donanım, Yazılım ve Hizmet Olarak Yazılımın hibrit dağıtım modelleri arasında tutarlı güvenlik sağlama yeteneğini önemli ölçüde genişletiyor.

FortiGate Hizmetleri

FortiGuard™ Güvenlik Servisi

FortiGuard Labs, tehdit ortamı hakkında gerçek zamanlı istihbarat sunarak Fortinet’in tüm çözümlerinde kapsamlı güvenlik güncellemeleri sunar. Güvenlik tehdidi araştırmacıları, mühendisleri ve adli tıp uzmanlarından oluşan ekip, dünyanın önde gelen tehdit izleme kuruluşları ve diğer ağ ve güvenlik sağlayıcılarının yanı sıra kanun uygulayıcı kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

FortiCare™ Servisi

Fortinet, müşterilerimizin başarılı olmasına yardımcı olmaya kendini adamıştır ve FortiCare hizmetleri her yıl binlerce kuruluşun Fortinet Security Fabric çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için çalışmaktadır. Teknoloji uygulamasını hızlandırmaya yardımcı olmak, gelişmiş destek yoluyla güvenilir yardım sağlamak ve Fortinet dağıtımlarının güvenliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için proaktif bakım sunmak için 1.000’den fazla uzmanımız hizmet vermektedir.

FortiGate Cihazında nasıl yedek alınır konulu yazımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »