ozztech_logo_white

FortiGate Firewall

FortiGate Firewall

FortiGate Firewall, işletmenizin BT güvenliğinin önemli bir bileşeni olan güvenlik duvarı, zararlı trafiğe karşı koruma görevi görür, verilerinizi korur ve yetkisiz erişimi engeller.

Donanım, yazılım veya her ikisinin birleşimi yoluyla olsun, ağınızın merkezinde bir güvenlik duvarı olmalı ve hangi trafiği ağınıza girip hangilerini dışarıda tutacağınızı belirlemelidir.

FortiGate Firewall nedir?

BT Siber Güvenlik liderleri Fortinet’in yeni nesil güvenlik duvarı FortiGate, her büyüklükteki işletme için nihai tehdit koruması sağlar. FortiGuard’ın amaca yönelik güvenlik işlemcilerini ve tehdit istihbaratını kullanan bir FortiGate Firewall, ağınızı basitleştirirken benzersiz performans ve koruma sağlar.

Fortinet, küçük ofisler ve perakende ağları için giriş seviyesi FortiGate-20 serisinden büyük işletmeler için FortiGate-1500 serisine kadar her türlü kurulum gereksinimini karşılamak için FortiGate modelleri sunar . Büyük işletmeler için FortiGate 7121F’e kadar modeller mevcuttur.

FortiGate Firewall Nasıl Çalışır?

Kısacası, bir FortiGate Firewall, ağınıza akan verileri inceleyerek ve işinize geçmenin güvenli olup olmadığını doğrulayarak çalışır.

Daha düşük özellikli güvenlik duvarları, genellikle bu verileri konumu ve kaynağı gibi bilgilerle inceler. Bu bilgiler daha sonra izin verilip verilmeyeceğini değerlendirmek için bir dizi izin listesine göre değerlendirilecektir.

Bir güvenlik duvarı, güvenlik tehditlerine karşı ön hat savunması sağlar, ancak siber suçlular daha karmaşık hale geldikçe, yalnızca bir güvenlik duvarının, bir güvenlik duvarı gibi görünen şeyin arkasında şifrelenebilen sayısız siber güvenlik tehdidine karşı savunma yapması daha zor hale gelir. Güvenilir kaynak.

2021’de Gartner , işletmenize gelen trafiğin %80’inin şifreleneceğini ve sizin gibi işletmeleri hedefleyen saldırıların %50’sinin şifreli trafikte gizleneceğini tahmin ediyor.

FortiGuard’ın birinci sınıf tehdit algılamasıyla birlikte çalışan amaca yönelik güvenlik işlemcileri ile FortiGate Firewall, işletmeniz için şifreli trafikten bile gelişmiş koruma sağlar.

FortiGate Firewall’un Özellikleri

 • Web filtreleme, antivirüs ve uygulama kontrolü gibi yüksek performanslı tehdit koruması , işletmenizin Kötü Amaçlı Yazılım ve Sosyal Mühendislik gibi siber güvenlik tehditlerinden zarar görmemesini sağlar.
 • Görev açısından kritik uygulama koruması – ağ segmentlerini korumak için yüksek düzeyde ölçeklenebilir segmentasyon ve ultra düşük gecikme süresi.
 • Otomatikleştirilmiş risk değerlendirmeleri – otomatikleştirilmiş iş akışı ve denetim özellikleri, BT departmanının üzerindeki yükü kaldırır.
 • Güvenlik derecelendirmeleri – FortiGate tarafından sağlanan güvenlik derecelendirmeleriyle ‘en iyi uygulama’ güvenlik önlemlerini benimseyin.
 • Bağımsız olarak onaylanmış ve sürekli tehdit istihbaratı – bilinen ve bilinmeyen saldırılara karşı korunmanızı sağlar.
 • Kurumsal sınıf güvenlik yönetimi – konumdan bağımsız olarak güvenlik varlıklarını yönetmenize olanak tanır.
 • Security Fabric entegrasyonu – hızlı ve otomatikleştirilmiş koruma sağlamak için tehditleri tüm BT güvenlik altyapısında paylaşın. Fortinet Security Fabric hakkında daha fazla bilgi edinin .

Neden FortiGate Firewall’u Seçmelisiniz?

BT güvenlik tehditleri sürekli gelişiyor ve işletmenizin de bunlarla birlikte gelişmesi gerekiyor. Her zamankinden daha bağlantılı bir iş ortamına geçtiğimizde, kuruluşunuz için ciddi sonuçlar yaratmak için tek bir ihlal yeterli olabilir.

Bir FortiGate Firewall, size ve işinize, işinizin en son tehditlerden korunduğu konusunda gönül rahatlığı sağlayabilir.

FortiGate Firewall Neye Karşı Korur?

Yeni nesil FortiGate Firewall, bir dizi güvenlik tehdidine karşı koruma sağlayabilir. Dahil olmak üzere:

 • kötü amaçlı yazılım
 • Casus yazılım (Grayware)
 • Kimlik Avı / Sosyal Mühendislik şemaları
 • Pharming saldırıları
 • Anında mesajlaşma virüsleri
 • Eşler Arası ağlar
 • Karışık ağ saldırıları
 • E-posta
 • izinsiz girişler

Ozztech Bilgi Güvenliği Teknolojileri’nden FortiGate Firewall

BT güvenliği konusunda uzmanız ve uzun yıllardır Fortinet Platinum Ortağıyız. Güvenlik uzmanları ekibimiz arasında bir dizi Fortinet akreditasyonuna, NSE 4, 5, 6, 7 ve çok aranan NSE 8’e (Fortinet ortağı olarak elde edebileceğiniz en yüksek teknik akreditasyon) sahibiz. Fortinet Platinum düzeyinde bir iş ortağı olarak, tüm güvenlik altyapınızla ilgilenme konusunda tam yetkinliğe sahibiz. 

Bir FortiGate Firewall seçmenin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz .

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »