OzzTech - FortiGate Firewall

FortiGate Firewall

FortiGate Firewall

FortiGate Firewall, işletmenizin BT güvenliğinin önemli bir bileşeni olan güvenlik duvarı, zararlı trafiğe karşı koruma görevi görür, verilerinizi korur ve yetkisiz erişimi engeller.

Donanım, yazılım veya her ikisinin birleşimi yoluyla olsun, ağınızın merkezinde bir güvenlik duvarı olmalı ve hangi trafiği ağınıza girip hangilerini dışarıda tutacağınızı belirlemelidir.

FortiGate Firewall nedir?

BT Siber Güvenlik liderleri Fortinet'in yeni nesil güvenlik duvarı FortiGate, her büyüklükteki işletme için nihai tehdit koruması sağlar. FortiGuard'ın amaca yönelik güvenlik işlemcilerini ve tehdit istihbaratını kullanan bir FortiGate Firewall, ağınızı basitleştirirken benzersiz performans ve koruma sağlar.

Fortinet, küçük ofisler ve perakende ağları için giriş seviyesi FortiGate-20 serisinden büyük işletmeler için FortiGate-1500 serisine kadar her türlü kurulum gereksinimini karşılamak için FortiGate modelleri sunar . Büyük işletmeler için FortiGate 7121F'e kadar modeller mevcuttur.

FortiGate Firewall Nasıl Çalışır?

Kısacası, bir FortiGate Firewall, ağınıza akan verileri inceleyerek ve işinize geçmenin güvenli olup olmadığını doğrulayarak çalışır.

Daha düşük özellikli güvenlik duvarları, genellikle bu verileri konumu ve kaynağı gibi bilgilerle inceler. Bu bilgiler daha sonra izin verilip verilmeyeceğini değerlendirmek için bir dizi izin listesine göre değerlendirilecektir.

Bir güvenlik duvarı, güvenlik tehditlerine karşı ön hat savunması sağlar, ancak siber suçlular daha karmaşık hale geldikçe, yalnızca bir güvenlik duvarının, bir güvenlik duvarı gibi görünen şeyin arkasında şifrelenebilen sayısız siber güvenlik tehdidine karşı savunma yapması daha zor hale gelir. Güvenilir kaynak.

2021'de Gartner , işletmenize gelen trafiğin %80'inin şifreleneceğini ve sizin gibi işletmeleri hedefleyen saldırıların %50'sinin şifreli trafikte gizleneceğini tahmin ediyor.

FortiGuard'ın birinci sınıf tehdit algılamasıyla birlikte çalışan amaca yönelik güvenlik işlemcileri ile FortiGate Firewall, işletmeniz için şifreli trafikten bile gelişmiş koruma sağlar.

FortiGate Firewall'un Özellikleri

 • Web filtreleme, antivirüs ve uygulama kontrolü gibi yüksek performanslı tehdit koruması , işletmenizin Kötü Amaçlı Yazılım ve Sosyal Mühendislik gibi siber güvenlik tehditlerinden zarar görmemesini sağlar.
 • Görev açısından kritik uygulama koruması – ağ segmentlerini korumak için yüksek düzeyde ölçeklenebilir segmentasyon ve ultra düşük gecikme süresi.
 • Otomatikleştirilmiş risk değerlendirmeleri – otomatikleştirilmiş iş akışı ve denetim özellikleri, BT departmanının üzerindeki yükü kaldırır.
 • Güvenlik derecelendirmeleri – FortiGate tarafından sağlanan güvenlik derecelendirmeleriyle 'en iyi uygulama' güvenlik önlemlerini benimseyin.
 • Bağımsız olarak onaylanmış ve sürekli tehdit istihbaratı – bilinen ve bilinmeyen saldırılara karşı korunmanızı sağlar.
 • Kurumsal sınıf güvenlik yönetimi – konumdan bağımsız olarak güvenlik varlıklarını yönetmenize olanak tanır.
 • Security Fabric entegrasyonu – hızlı ve otomatikleştirilmiş koruma sağlamak için tehditleri tüm BT güvenlik altyapısında paylaşın. Fortinet Security Fabric hakkında daha fazla bilgi edinin .

Neden FortiGate Firewall'u Seçmelisiniz?

BT güvenlik tehditleri sürekli gelişiyor ve işletmenizin de bunlarla birlikte gelişmesi gerekiyor. Her zamankinden daha bağlantılı bir iş ortamına geçtiğimizde, kuruluşunuz için ciddi sonuçlar yaratmak için tek bir ihlal yeterli olabilir.

Bir FortiGate Firewall, size ve işinize, işinizin en son tehditlerden korunduğu konusunda gönül rahatlığı sağlayabilir.

FortiGate Firewall Neye Karşı Korur?

Yeni nesil FortiGate Firewall, bir dizi güvenlik tehdidine karşı koruma sağlayabilir. Dahil olmak üzere:

 • kötü amaçlı yazılım
 • Casus yazılım (Grayware)
 • Kimlik Avı / Sosyal Mühendislik şemaları
 • Pharming saldırıları
 • Anında mesajlaşma virüsleri
 • Eşler Arası ağlar
 • Karışık ağ saldırıları
 • E-posta
 • izinsiz girişler

Ozztech Bilgi Güvenliği Teknolojileri'nden FortiGate Firewall

BT güvenliği konusunda uzmanız ve uzun yıllardır Fortinet Platinum Ortağıyız. Güvenlik uzmanları ekibimiz arasında bir dizi Fortinet akreditasyonuna, NSE 4, 5, 6, 7 ve çok aranan NSE 8'e (Fortinet ortağı olarak elde edebileceğiniz en yüksek teknik akreditasyon) sahibiz. Fortinet Platinum düzeyinde bir iş ortağı olarak, tüm güvenlik altyapınızla ilgilenme konusunda tam yetkinliğe sahibiz. 

Bir FortiGate Firewall seçmenin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz .


İlginizi Çekebilecek Makaleler
FortiGate ACME Sertifika Desteği
Siber Güvenlik

FortiGate ACME Sertifika Desteği

Ocak 24, 2022 1:22

Otomatik Sertifika Yönetim Ortamı (ACME), RFC 8555’te tanımlandığı üzere, ücretsiz SSL sunucu sertifikaları sağlamak için genel Let’s...

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar
Siber Güvenlik

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar

Ocak 24, 2022 12:39

Bir önceki yazıda yeni çıkan android reverse mühendisliği araçları hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda...

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor
Siber Güvenlik

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor

Ocak 24, 2022 9:44

Emotet kötü amaçlı yazılım botnetinin dağıtımını içeren sosyal mühendislik kampanyaları, güvenlik çözümlerinin tespitinden kaçınmak...

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu

Ocak 24, 2022 7:49

FortiWeb kurulumunu anlattığımız beşinci yazımızda operation modu ve FortiWeb cihazı açıldıktan sonra, FortiWeb cihazını...

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme

Ocak 23, 2022 10:21

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin dördüncü yazısında Admin şifresi nasıl değiştirceğinizi, saat ve günü nasıl...

Metasploittable 2
Siber Güvenlik

Metasploittable 2

Ocak 22, 2022 11:57

Metasploittable 2 Nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kurulur? Metasploittable 2 Metasploit firması tarafından bizlerin güvenli...

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi

Ocak 22, 2022 11:56

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin üçüncü yazısında Firmware güncellemesini anlatacağız. FortiWeb cihazınız gönderildiğinde en son...

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama

Ocak 21, 2022 7:50

FortiWeb kurulumu yazımızın ikinci serisinde Web UI veya CLI bağlamanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Eğer...

Yapay Zeka Nedir?
Yazılım Geliştirme

Yapay Zeka Nedir?

Ocak 20, 2022 10:57

Sürekli olarak değişen, gelişen ve oldukça hızlı bir şekilde boyut atlayan, günümüze kadar gelen...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.