FortiGate ile Ağ Güvenliğinin Önemi

Şube ofis ağları, kurumsal merkezlerine kıyasla küçük olabilir, ancak kuruluş üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Şubeler genellikle ticari işlemlerin odak noktaları olduklarından, kurumsal veri merkezine ve birden çok bulut kaynağına yüksek verimli bağlantı gerektirirler. Bununla birlikte, şubeler aynı zamanda dağıtılmış satış noktası sistemleri, güvenli olmayan sensörleri, kişisel mobil cihazları ve genellikle etrafta dolaşan müşterileriyle güvenlik açıklarının yuvasıdır. Bu nedenle, büyüklükleri ne olursa olsun, şubeler kurumsal düzeyde ağ güvenliğine ihtiyaç duyar . Kuruluşlar, böylesi bir korumanın hem yıkıcı olmayan hem de uygun fiyatlı olduğundan emin olmalıdır, böylece rekabetçi şube büyümesini destekler. 

FortiGate Giriş Seviyesi Yeni Nesil Güvenlik Duvarları

FortiGate giriş seviyesi yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW'ler), gelişmiş güvenlik ve ağ yeteneklerini kompakt bir masaüstü ayak izinde birleştiren sınıfının en iyisi cihazlardır. 

Bu uygun fiyatlı güvenlik duvarları, yonga üzerinde sistem (SOC) güvenlik işlemcileriyle amaca yönelik olarak oluşturulmuştur ve sektörün en yüksek performanslı IPsec VPN, tehdit koruması ve SSL denetimi ile şube ofislerini verimli bir şekilde korur. 

FortiGate şube ofis güvenlik duvarları, trafiği birden çok WAN bağlantısına dinamik olarak dağıtan, kurumsal veri merkezindeki ve buluttaki kaynaklara uygun maliyetli şube bağlantısı sağlayan yerleşik yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN) işlevini içerir. Bulut rampaları olarak, FortiGate şube ofis güvenlik duvarları, pahalı çok protokollü etiket anahtarlama (MPLS) hatları yerine, Hizmet olarak Yazılım (SaaS) uygulamalarına doğrudan internet üzerinden erişim sağlayarak işletme giderlerini azaltır.

Şube ofis güvenlik duvarlarının daha kolay yönetimi için kuruluşlar, FortiGate şube ofis güvenlik duvarları için el değmeden dağıtım, bulut yönetimi, genişletilmiş günlük kaydı ve yapılandırma seçenekleri sunan bir SaaS seçeneği olan FortiCloud'dan yararlanabilir. Tek bölmeli yönetim, bir veya birden fazla güvenlik aracıyla kullanılabilir. 

Gelişmiş analitik: Kuruluşların ağ ve uygulama performansına (hem gerçek zamanlı hem de geçmiş istatistikler) ilişkin görünürlük kazanmasına yardımcı olmak için Fortinet, gelişmiş analitiğin yanı sıra gelişmiş uyumluluk sunar ve Fabric Management Center aracılığıyla raporlar sunar. Tek bir konsol ve zengin analitik, müşterilerin tüm kullanıcılar için deneyim kalitesini artırmak için iş ve güvenlik politikalarında ince ayar yapmalarına yardımcı olur. 

FortiGate 80, 60

FortiGate 90 - 60 serisi cihazlar, 10 Gbps'ye kadar güvenlik duvarı verimliliğinin yanı sıra çoklu, entegre 1 GE bağlantı noktaları sunar. Bu performans, bağlantı noktası yoğunluğu ve birleştirilmiş güvenlik özellikleri kombinasyonu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra dağıtılmış işletmeler için ideal bir platform sunar.

FortiGate 50-30 Serisi

FortiGate 50 - 30 serisi cihazlar, 5 Gbps'ye kadar güvenlik duvarı veriminin yanı sıra çoklu, entegre 1 GE bağlantı noktaları sunar. Bu performans, bağlantı noktası yoğunluğu ve birleştirilmiş güvenlik kombinasyonu, şube konumları için ideal bir platform sunar.

FortiGate Rugged Serisi

FortiGate Rugged serisi cihazlar, kritik endüstriyel ve kontrol ağlarını kötü niyetli saldırılara karşı korumak için özel tehdit koruması sağlayan endüstriyel olarak güçlendirilmiş, hepsi bir arada güvenlik sunar. 


İlginizi Çekebilecek Makaleler
Metaverse- Etik ve Mahremiyet
Siber Güvenlik

Metaverse- Etik ve Mahremiyet

Aralık 8, 2021 10:28

Metaverse, Dijital ve fizikselin genellikle meta veri deposu olarak adlandırılan bir yerde birleştirilmesiyle gerçekleşecek....

Mozilla Firefox Artık RLBox Korumalı
Siber Güvenlik

Mozilla Firefox Artık RLBox Korumalı

Aralık 7, 2021 4:17

Mozilla, güvenilmeyen kodun ve diğer güvenlik açıklarının “tedarik zinciri saldırıları kadar kazara kusurlara” neden...

Scada Sistemler ve Triton-Triconex
Siber Güvenlik

Scada Sistemler ve Triton-Triconex

Aralık 7, 2021 11:55

SCADA/ICS altyapısı sürekli tehdit altındadır. Bu sistemler, herhangi bir ulusun ekonomik sağlığı ve refahı...

Siber Güvenlik İçin Makine Öğrenimi
Siber Güvenlik

Siber Güvenlik İçin Makine Öğrenimi

Aralık 6, 2021 2:51

Siber güvenlik için makine öğrenimi, bizi siber saldırılardan koruma yeteneğini ele alıyor. Yine de,...

Saldırı Yüzeyi Nedir?
Siber Güvenlik

Saldırı Yüzeyi Nedir?

Aralık 6, 2021 11:01

Saldırı Yüzeyi Nedir? Yetkisiz bir kullanıcının bir sisteme erişebileceği ve verileri çıkarabileceği tüm olası...

Sflow, NetFlow ve SNMP Farkları Nelerdir?
Network

Sflow, NetFlow ve SNMP Farkları Nelerdir?

Aralık 5, 2021 6:02

Etkili ağ izleme ve trafik yönetimi, en yüksek ağ performansını sağlamak için hayati önem...

FortiClient EMS Kurulumu
Siber Güvenlik

FortiClient EMS Kurulumu

Aralık 4, 2021 3:00

FortiClient EMS kurulumu yapılabilmesi için tüm güncellemelerin önceden yapılmış olması gerekmektedir. Eksiksiz bir endpoint...

Olay Müdahalesi Nedir?
Siber Güvenlik

Olay Müdahalesi Nedir?

Aralık 3, 2021 1:54

Olay müdahalesi, bir kuruluşun saldırı veya ihlalin sonuçlarını (“olay”) yönetme girişimi de dahil olmak...

Ağ Oluşturmada Hizmet Kalitesi-QoS Nedir?
Network

Ağ Oluşturmada Hizmet Kalitesi-QoS Nedir?

Aralık 3, 2021 9:24

Hizmet kalitesi (QoS), trafiği kontrol etmek ve sınırlı ağ kapasitesine sahip kritik uygulamaların performansını...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.