ozztech_logo_white

FortiGate ile Ağ Güvenliğinin Önemi

FortiGate ile Ağ Güvenliğinin Önemi

Şube ofis ağları, kurumsal merkezlerine kıyasla küçük olabilir, ancak kuruluş üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Şubeler genellikle ticari işlemlerin odak noktaları olduklarından, kurumsal veri merkezine ve birden çok bulut kaynağına yüksek verimli bağlantı gerektirirler. Bununla birlikte, şubeler aynı zamanda dağıtılmış satış noktası sistemleri, güvenli olmayan sensörleri, kişisel mobil cihazları ve genellikle etrafta dolaşan müşterileriyle güvenlik açıklarının yuvasıdır. Bu nedenle, büyüklükleri ne olursa olsun, şubeler kurumsal düzeyde ağ güvenliğine ihtiyaç duyar. Kuruluşlar, böylesi bir korumanın hem yıkıcı olmayan hem de uygun fiyatlı olduğundan emin olmalıdır, böylece rekabetçi şube büyümesini destekler. Kuruluşların FortiGate ile ağ güvenliğinin önemi ortaya çıkmaktadır.

FortiGate Giriş Seviyesi Yeni Nesil Güvenlik Duvarları

FortiGate giriş seviyesi yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW’ler), gelişmiş güvenlik ve ağ yeteneklerini kompakt bir masaüstü ayak izinde birleştiren sınıfının en iyisi cihazlardır. 

Bu uygun fiyatlı güvenlik duvarları, yonga üzerinde sistem (SOC) güvenlik işlemcileriyle amaca yönelik olarak oluşturulmuştur ve sektörün en yüksek performanslı IPsec VPN, tehdit koruması ve SSL denetimi ile şube ofislerini verimli bir şekilde korur. 

FortiGate şube ofis güvenlik duvarları, trafiği birden çok WAN bağlantısına dinamik olarak dağıtan, kurumsal veri merkezindeki ve buluttaki kaynaklara uygun maliyetli şube bağlantısı sağlayan yerleşik yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN) işlevini içerir. Bulut rampaları olarak, FortiGate şube ofis güvenlik duvarları, pahalı çok protokollü etiket anahtarlama (MPLS) hatları yerine, Hizmet olarak Yazılım (SaaS) uygulamalarına doğrudan internet üzerinden erişim sağlayarak işletme giderlerini azaltır.

Şube ofis güvenlik duvarlarının daha kolay yönetimi için kuruluşlar, FortiGate şube ofis güvenlik duvarları için el değmeden dağıtım, bulut yönetimi, genişletilmiş günlük kaydı ve yapılandırma seçenekleri sunan bir SaaS seçeneği olan FortiCloud’dan yararlanabilir. Tek bölmeli yönetim, bir veya birden fazla güvenlik aracıyla kullanılabilir. 

Gelişmiş analitik: Kuruluşların ağ ve uygulama performansına (hem gerçek zamanlı hem de geçmiş istatistikler) ilişkin görünürlük kazanmasına yardımcı olmak için Fortinet, gelişmiş analitiğin yanı sıra gelişmiş uyumluluk sunar ve Fabric Management Center aracılığıyla raporlar sunar. Tek bir konsol ve zengin analitik, müşterilerin tüm kullanıcılar için deneyim kalitesini artırmak için iş ve güvenlik politikalarında ince ayar yapmalarına yardımcı olur. 

FortiGate 80, 60

FortiGate 90 – 60 serisi cihazlar, 10 Gbps’ye kadar güvenlik duvarı verimliliğinin yanı sıra çoklu, entegre 1 GE bağlantı noktaları sunar. Bu performans, bağlantı noktası yoğunluğu ve birleştirilmiş güvenlik özellikleri kombinasyonu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra dağıtılmış işletmeler için ideal bir platform sunar.

FortiGate 50-30 Serisi

FortiGate 50 – 30 serisi cihazlar, 5 Gbps’ye kadar güvenlik duvarı veriminin yanı sıra çoklu, entegre 1 GE bağlantı noktaları sunar. Bu performans, bağlantı noktası yoğunluğu ve birleştirilmiş güvenlik kombinasyonu, şube konumları için ideal bir platform sunar.

FortiGate Rugged Serisi

FortiGate Rugged serisi cihazlar, kritik endüstriyel ve kontrol ağlarını kötü niyetli saldırılara karşı korumak için özel tehdit koruması sağlayan endüstriyel olarak güçlendirilmiş, hepsi bir arada güvenlik sunar. 

Bu yazımızda FortiGate Ağ güvenliğinin önemi hakkında konuştuk. Henüz kendiniz için en uygun Fortigate ürününüzü bulamadıysanız fortigate sürüm karşılaştırması yazımıza da bekleriz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »