ozztech_logo_white

FortiHypervisor

FortiHypervisor

Çoğu kuruluş, geleneksel CPE üzerinde yeni ağ hizmetleri dağıtırken zorluklarla karşı karşıyadır. Değişen iş koşullarına hızla uyum sağlamaları gerekiyor, ancak CPE altyapıları bir hizmeti hızlı bir şekilde dağıtma veya özelleştirmenin önüne geçiyor.  

CPE altyapılarının iş üzerindeki etkisi gerçektir. Birincisi, yeni hizmetleri dağıtmak çok uzun sürüyor. Geleneksel şirket içi ekipman, işleve özeldir ve birden çok hizmet için birden çok kutunun konuşlandırılmasıyla sonuçlanır. Yeni bir hizmet eklemeniz mi gerekiyor? Bu, yeni bir kutu, yeni yazılım ve mevcut hizmetlerle karmaşık entegrasyon gerektirir – bunların tümü hızlı bir şekilde daha fazla Capex ve Opex ekler ve aynı zamanda değerli zamanınızı alır. Servis sağlayıcılar için bu, karlılığı ve rekabeti hızla ortadan kaldırabilecek birden fazla kamyon rulosu ve uzun dağıtım döngüleri anlamına gelebilir. 

Tüm bunlar, hizmet sağlayıcıların hizmetleri hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sunmasını ve ayrıca işletmelerin ihtiyaç duydukları hizmetleri zamanında dağıtmasını göz korkutucu bir teklif haline getirdi.  

Şimdiye kadar.

Fortinet, şubeleri, kampüsleri veya veri merkezleri de dahil olmak üzere kuruluşlara hizmetlerin hızlı ve özelleştirilmiş sunumunu kolaylaştıran yeni nesil sanal CPE’yi sunan FortiHypervisor hizmetini tanıtıyor . 

FortiHypervisor, fiziksel ağ hizmetlerinin donanımdan ayrılmış sanallaştırılmış işlevler olarak dağıtımını sağlayan, sağlayıcı liderliğindeki, standartlara dayalı bir hareket olan Ağ İşlev Sanallaştırması (NFV) mimarisine dayanmaktadır. NFV, yazılımı donanımdan ayırarak önemli avantajlar elde eder:

  • Aynı donanıma birden fazla hizmet dağıtılabilir
  • Hizmetler, birbirine zincirlenmiş sanal ağ işlevleri olarak dağıtılır
  • Hizmet oluşturma ve sağlama merkezileştirilir ve otomatikleştirilir
  • Yeni hizmetler hızla eklenebilir
  • Hem Capex hem de Opex azaltıldı

Dünyanın her yerindeki ve tüm sektörlerdeki kuruluşlar, sanallaştırılmış ağ mimarilerine geçiş yapıyor. Sonuç olarak, NFV pazarının 2020 yılına kadar %42’lik (bileşik yıllık büyüme oranı) güçlü bir büyüme yaşaması ve 2015’te 2,7 Milyar Dolardan 2020’de 15,5 Milyar Dolara çıkması bekleniyor.  

FortiHypervisor, müşteri tesislerinde veya bulutta birden fazla özel CPE ihtiyacını ortadan kaldıran küçük ayak izi, konsolide bir hizmet sağlama platformudur. KVM hipervizörünü kullanarak, hem Fortinet’ten hem de üçüncü şahıslardan sanal ağ işlevleri (VNF’ler) olarak geniş bir ağ oluşturma ve sanallaştırılmış güvenlik hizmetleri yelpazesini destekler. 

Bugün piyasadaki diğer tekliflerden farklı olarak FortiHypervisor, esnek NFV hizmet sunumu için iki farklı yaklaşım sunar: güçlü hiper yönetici odaklı yazılımı kanıtlanmış FortiGate donanımı ve ASIC hızlandırma ile birleştiren bir hibrit CPE olan FortiHypervisor-500D ve FortiHypervisor-ISO , bir herhangi bir genel x86 cihazında çalışabilen sanal CPE yazılım örneği. Bu, FortiHypervisor’ı birçok farklı dağıtım modu ve iş ihtiyacı için ideal hale getirir. 

Fortinet’in hibrit CPE çözümünde yerleşik olarak bulunan patentli ASIC hızlandırması, hem bulutta barındırılan hizmetler hem de şirket içinde çalışan hizmetler için çok önemli olabilen yüksek performans ve düşük gecikme süresi sunar. Fortinet’in yeni nesil İçerik İşlemcileri, CP8 ve CP9, gelişmiş IPS performansı ve IPv6 paket iletimi için hiçbir ceza olmaksızın, genel amaçlı işlemeye göre SSL ve VPN trafiği hızlandırmada on kata kadar artış sağlar. Bunların tümü, sanallaştırılmış güvenlik hizmetleri için bazı etkileyici performans sayıları ekler. 

FortiGate Çözümleri için OzzTech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile İletişime Geçin!

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »