OzzTech - FortiHypervisor

FortiHypervisor

FortiHypervisor

Çoğu kuruluş, geleneksel CPE üzerinde yeni ağ hizmetleri dağıtırken zorluklarla karşı karşıyadır. Değişen iş koşullarına hızla uyum sağlamaları gerekiyor, ancak CPE altyapıları bir hizmeti hızlı bir şekilde dağıtma veya özelleştirmenin önüne geçiyor.  

CPE altyapılarının iş üzerindeki etkisi gerçektir. Birincisi, yeni hizmetleri dağıtmak çok uzun sürüyor. Geleneksel şirket içi ekipman, işleve özeldir ve birden çok hizmet için birden çok kutunun konuşlandırılmasıyla sonuçlanır. Yeni bir hizmet eklemeniz mi gerekiyor? Bu, yeni bir kutu, yeni yazılım ve mevcut hizmetlerle karmaşık entegrasyon gerektirir - bunların tümü hızlı bir şekilde daha fazla Capex ve Opex ekler ve aynı zamanda değerli zamanınızı alır. Servis sağlayıcılar için bu, karlılığı ve rekabeti hızla ortadan kaldırabilecek birden fazla kamyon rulosu ve uzun dağıtım döngüleri anlamına gelebilir. 

Tüm bunlar, hizmet sağlayıcıların hizmetleri hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sunmasını ve ayrıca işletmelerin ihtiyaç duydukları hizmetleri zamanında dağıtmasını göz korkutucu bir teklif haline getirdi.  

Şimdiye kadar.

Fortinet, şubeleri, kampüsleri veya veri merkezleri de dahil olmak üzere kuruluşlara hizmetlerin hızlı ve özelleştirilmiş sunumunu kolaylaştıran yeni nesil sanal CPE'yi sunan FortiHypervisor hizmetini tanıtıyor . 

FortiHypervisor, fiziksel ağ hizmetlerinin donanımdan ayrılmış sanallaştırılmış işlevler olarak dağıtımını sağlayan, sağlayıcı liderliğindeki, standartlara dayalı bir hareket olan Ağ İşlev Sanallaştırması (NFV) mimarisine dayanmaktadır. NFV, yazılımı donanımdan ayırarak önemli avantajlar elde eder:

  • Aynı donanıma birden fazla hizmet dağıtılabilir
  • Hizmetler, birbirine zincirlenmiş sanal ağ işlevleri olarak dağıtılır
  • Hizmet oluşturma ve sağlama merkezileştirilir ve otomatikleştirilir
  • Yeni hizmetler hızla eklenebilir
  • Hem Capex hem de Opex azaltıldı

Dünyanın her yerindeki ve tüm sektörlerdeki kuruluşlar, sanallaştırılmış ağ mimarilerine geçiş yapıyor. Sonuç olarak, NFV pazarının 2020 yılına kadar %42'lik (bileşik yıllık büyüme oranı) güçlü bir büyüme yaşaması ve 2015'te 2,7 Milyar Dolardan 2020'de 15,5 Milyar Dolara çıkması bekleniyor.  

FortiHypervisor, müşteri tesislerinde veya bulutta birden fazla özel CPE ihtiyacını ortadan kaldıran küçük ayak izi, konsolide bir hizmet sağlama platformudur. KVM hipervizörünü kullanarak, hem Fortinet'ten hem de üçüncü şahıslardan sanal ağ işlevleri (VNF'ler) olarak geniş bir ağ oluşturma ve sanallaştırılmış güvenlik hizmetleri yelpazesini destekler. 

Bugün piyasadaki diğer tekliflerden farklı olarak FortiHypervisor, esnek NFV hizmet sunumu için iki farklı yaklaşım sunar: güçlü hiper yönetici odaklı yazılımı kanıtlanmış FortiGate donanımı ve ASIC hızlandırma ile birleştiren bir hibrit CPE olan FortiHypervisor-500D ve FortiHypervisor-ISO , bir herhangi bir genel x86 cihazında çalışabilen sanal CPE yazılım örneği. Bu, FortiHypervisor'ı birçok farklı dağıtım modu ve iş ihtiyacı için ideal hale getirir. 

Fortinet'in hibrit CPE çözümünde yerleşik olarak bulunan patentli ASIC hızlandırması, hem bulutta barındırılan hizmetler hem de şirket içinde çalışan hizmetler için çok önemli olabilen yüksek performans ve düşük gecikme süresi sunar. Fortinet'in yeni nesil İçerik İşlemcileri, CP8 ve CP9, gelişmiş IPS performansı ve IPv6 paket iletimi için hiçbir ceza olmaksızın, genel amaçlı işlemeye göre SSL ve VPN trafiği hızlandırmada on kata kadar artış sağlar. Bunların tümü, sanallaştırılmış güvenlik hizmetleri için bazı etkileyici performans sayıları ekler. 

FortiGate Çözümleri için OzzTech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile İletişime Geçin!


İlginizi Çekebilecek Makaleler
FortiGate ACME Sertifika Desteği
Siber Güvenlik

FortiGate ACME Sertifika Desteği

Ocak 24, 2022 1:22

Otomatik Sertifika Yönetim Ortamı (ACME), RFC 8555’te tanımlandığı üzere, ücretsiz SSL sunucu sertifikaları sağlamak için genel Let’s...

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar
Siber Güvenlik

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar

Ocak 24, 2022 12:39

Bir önceki yazıda yeni çıkan android reverse mühendisliği araçları hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda...

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor
Siber Güvenlik

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor

Ocak 24, 2022 9:44

Emotet kötü amaçlı yazılım botnetinin dağıtımını içeren sosyal mühendislik kampanyaları, güvenlik çözümlerinin tespitinden kaçınmak...

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu

Ocak 24, 2022 7:49

FortiWeb kurulumunu anlattığımız beşinci yazımızda operation modu ve FortiWeb cihazı açıldıktan sonra, FortiWeb cihazını...

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme

Ocak 23, 2022 10:21

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin dördüncü yazısında Admin şifresi nasıl değiştirceğinizi, saat ve günü nasıl...

Metasploittable 2
Siber Güvenlik

Metasploittable 2

Ocak 22, 2022 11:57

Metasploittable 2 Nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kurulur? Metasploittable 2 Metasploit firması tarafından bizlerin güvenli...

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi

Ocak 22, 2022 11:56

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin üçüncü yazısında Firmware güncellemesini anlatacağız. FortiWeb cihazınız gönderildiğinde en son...

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama

Ocak 21, 2022 7:50

FortiWeb kurulumu yazımızın ikinci serisinde Web UI veya CLI bağlamanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Eğer...

Yapay Zeka Nedir?
Yazılım Geliştirme

Yapay Zeka Nedir?

Ocak 20, 2022 10:57

Sürekli olarak değişen, gelişen ve oldukça hızlı bir şekilde boyut atlayan, günümüze kadar gelen...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.