ozztech_logo_white

FORTİNET NEDİR ve NE YAPAR?

FORTİNET

Fortinet’in en başından beri vizyonu, BT altyapılarına yüksek performanslı, tam entegre ve kapsamlı güvenlik çözümleri sağlamak olmuştur. Fortinet nedir ve ne yapar? Sorusunun cevabı olarak; Fortinet, en üst düzey ağ ve içerik güvenliği sağlamanın yanı sıra, işbirliğine dayalı bir çalışma yapısı oluşturmak için iş akışını ve risk zekasını paylaşan güvenli erişim ürünleri de sunar.

Fortinet güvenlik çerçevesi; Güvenlik İşlemcileri, kanıtlanmış güvenlik sağlamak için anlaşılması ve kullanımı kolay işletim sistemi, pratik tehdit istihbaratı, olağanüstü performans, daha iyi bir arayüz ve kolay yönetim özelliği gibi önemli bileşenleri bir araya getirir.

Fortinet’in amiral gemisi ürünlerinden biri olan kurumsal güvenlik duvarı platformu FortiGate, herhangi bir kuruluşa uyabilecek çok çeşitli boyutlar ve form faktörleri ile sunulur ve ayrıca çok çeşitli yeni nesil güvenlik ve ağ işlevleri sunar. Tamamlayıcı ürünler, basitleştirilmiş uçtan uca bir güvenlik altyapısı sağlamak için FortiGate ile birlikte kullanılabilir.

Tamamlayıcı ürünlere örnekler:

  • Ağ güvenliği
  • Veri merkezi güvenliği (fiziksel ve sanal)
  • Bulut güvenliği Güvenli erişim (kablolu ve kablosuz)
  • Altyapı güvenliği (anahtarlama-değiştirme ve yönlendirme-yönlendirme)
  • İçerik güvenliği
  • Uç nokta güvenliği
  • Uygulama güvenliği

Fortinet’in sektördeki yeri ve çözümlerinin önemi, dünya çapındaki endüstri analistleri, bağımsız test laboratuvarları, ticari kuruluşlar ve medya kuruluşları tarafından geniş çapta başarıyla geçmiştir. Fortinet müşterilerinin çoğunluğu Fortune 500 şirketleridir.

Fortinet üzerine yapabileceğiniz best practice önerilerimiz için Fortinet Best Practice serimizi okumanız için bekleriz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »