ozztech_logo_white

FortiProxy Güvenli Web Ağ Geçidi

FortiProxy Güvenli Web Ağ Geçidi

Saldırılar daha çok yönlü hale geldikçe, kuruluşların kötü niyetli web trafiğinden, web sitelerinden ve virüslerden korunmak için entegre bir yaklaşıma ihtiyacı var. Fortinet’in güvenli web ağ geçidi FortiProxy, URL filtreleme, gelişmiş tehdit savunması ve kötü amaçlı yazılım koruması ile web saldırılarına karşı koruma sağlayan tek bir birleşik ürünle bu sorunları giderir. Son kullanıcıları internet kaynaklı tehditlere karşı koruyun ve politika uyumluluğunu zorunlu kılın.

Güvenli Web Ağ Geçidi, tek bir ürün içinde bir dizi çakışan güvenlik sorununu giderir. Kullanıcıları internet kaynaklı tehditlerden korumak ve internet politikası uyumluluğunun uygulanmasına yardımcı olmak için URL filtreleme, gelişmiş tehdit savunması ve kötü amaçlı yazılım koruması ile web saldırılarına karşı koruma sağlayan tek bir çözüm FortiProxy kullanmaktır.

FortiProxy için FortiGuard Güvenlik Hizmetleri

FortiProxy, kullanıcıları en son web tehditlerine karşı korumak ve uyumluluğu sağlamak için birden fazla FortiGuard hizmeti kullanır. Anahtar hizmetlerden biri, Virus Bulletin tarafından güvenlik etkinliği için VBWeb sertifikalı sektördeki tek web filtreleme hizmeti olan FortiGuard Web Filtreleme’dir.

Web Filtreleme

Kötü amaçlı, saldırıya uğramış veya uygunsuz web sitelerine erişimi engelleyerek kuruluşunuzu korur.

DNS Filtreleme

DNS tünelleme, C2 sunucu tanımlama ve etki alanı oluşturma algoritmaları (DGA’lar) dahil olmak üzere karmaşık DNS tabanlı tehditlere karşı koruma sağlayın.

Uygulama kontrolü

Kullanıcılarınızın çalıştırdığı uygulamalara ilişkin benzersiz, gerçek zamanlı görünürlük aracılığıyla kabul edilebilir kullanım politikanızın kolayca uygulanmasıyla güvenliği artırın ve uyumluluğu karşılayın. FortiGuard Uygulama Kontrolü ile, uygulamalara veya tüm uygulama kategorilerine erişime izin vermek, reddetmek veya kısıtlamak için hızla politikalar oluşturabilirsiniz.

Veri kaybı önleme

Hassas verileri ağınızdan ayrılmaya karşı koruyun, veri gizliliğini ve yasal uyumluluk gerekliliklerini sağlayın.

antivirüs

FortiGuard Antivirus, en son virüslere, casus yazılımlara ve içerik düzeyindeki diğer tehditlere karşı koruma sağlar. Hem yeni hem de gelişen tehditlerin ağınızda bir yer edinmesini ve paha biçilmez içeriğine erişmesini önlemek için sektör lideri gelişmiş algılama motorlarını kullanır.

Botnet Karşıtı

Botnet’lerin ve diğer tehditlerin, verileri sızdırmak veya kötü amaçlı yazılımları indirmek için Komuta ve Kontrol sunucularıyla iletişim kurmasını önleyin.

FortiSandbox Bulut

FortiSandbox Bulut Hizmeti, önceden bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları belirlemek için dinamik analiz gerçekleştiren gelişmiş bir tehdit algılama çözümüdür. FortiSandbox Cloud tarafından oluşturulan eyleme dönüştürülebilir zeka, ağınızdaki önleyici kontrollere geri beslenir ve tehdidi etkisiz hale getirir.

İçerik analizi

Yapay zeka destekli içerik analiziyle yasa dışı görüntüleri ve videoları tespit edip önleyerek kabul edilebilir kullanımı zorunlu kılın.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »