OzzTech - FortiProxy Güvenli Web Ağ Geçidi

FortiProxy Güvenli Web Ağ Geçidi

FortiProxy Güvenli Web Ağ Geçidi

Saldırılar daha çok yönlü hale geldikçe, kuruluşların kötü niyetli web trafiğinden, web sitelerinden ve virüslerden korunmak için entegre bir yaklaşıma ihtiyacı var. Fortinet'in güvenli web ağ geçidi FortiProxy, URL filtreleme, gelişmiş tehdit savunması ve kötü amaçlı yazılım koruması ile web saldırılarına karşı koruma sağlayan tek bir birleşik ürünle bu sorunları giderir. Son kullanıcıları internet kaynaklı tehditlere karşı koruyun ve politika uyumluluğunu zorunlu kılın.

Güvenli Web Ağ Geçidi, tek bir ürün içinde bir dizi çakışan güvenlik sorununu giderir. Kullanıcıları internet kaynaklı tehditlerden korumak ve internet politikası uyumluluğunun uygulanmasına yardımcı olmak için URL filtreleme, gelişmiş tehdit savunması ve kötü amaçlı yazılım koruması ile web saldırılarına karşı koruma sağlayan tek bir çözüm FortiProxy kullanmaktır.

FortiProxy için FortiGuard Güvenlik Hizmetleri

FortiProxy, kullanıcıları en son web tehditlerine karşı korumak ve uyumluluğu sağlamak için birden fazla FortiGuard hizmeti kullanır. Anahtar hizmetlerden biri, Virus Bulletin tarafından güvenlik etkinliği için VBWeb sertifikalı sektördeki tek web filtreleme hizmeti olan FortiGuard Web Filtreleme'dir.

Web Filtreleme

Kötü amaçlı, saldırıya uğramış veya uygunsuz web sitelerine erişimi engelleyerek kuruluşunuzu korur.

DNS Filtreleme

DNS tünelleme, C2 sunucu tanımlama ve etki alanı oluşturma algoritmaları (DGA'lar) dahil olmak üzere karmaşık DNS tabanlı tehditlere karşı koruma sağlayın.

Uygulama kontrolü

Kullanıcılarınızın çalıştırdığı uygulamalara ilişkin benzersiz, gerçek zamanlı görünürlük aracılığıyla kabul edilebilir kullanım politikanızın kolayca uygulanmasıyla güvenliği artırın ve uyumluluğu karşılayın. FortiGuard Uygulama Kontrolü ile, uygulamalara veya tüm uygulama kategorilerine erişime izin vermek, reddetmek veya kısıtlamak için hızla politikalar oluşturabilirsiniz.

Veri kaybı önleme

Hassas verileri ağınızdan ayrılmaya karşı koruyun, veri gizliliğini ve yasal uyumluluk gerekliliklerini sağlayın.

antivirüs

FortiGuard Antivirus, en son virüslere, casus yazılımlara ve içerik düzeyindeki diğer tehditlere karşı koruma sağlar. Hem yeni hem de gelişen tehditlerin ağınızda bir yer edinmesini ve paha biçilmez içeriğine erişmesini önlemek için sektör lideri gelişmiş algılama motorlarını kullanır.

Botnet Karşıtı

Botnet'lerin ve diğer tehditlerin, verileri sızdırmak veya kötü amaçlı yazılımları indirmek için Komuta ve Kontrol sunucularıyla iletişim kurmasını önleyin.

FortiSandbox Bulut

FortiSandbox Bulut Hizmeti, önceden bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları belirlemek için dinamik analiz gerçekleştiren gelişmiş bir tehdit algılama çözümüdür. FortiSandbox Cloud tarafından oluşturulan eyleme dönüştürülebilir zeka, ağınızdaki önleyici kontrollere geri beslenir ve tehdidi etkisiz hale getirir.

İçerik analizi

Yapay zeka destekli içerik analiziyle yasa dışı görüntüleri ve videoları tespit edip önleyerek kabul edilebilir kullanımı zorunlu kılın.


İlginizi Çekebilecek Makaleler
FortiGate ACME Sertifika Desteği
Siber Güvenlik

FortiGate ACME Sertifika Desteği

Ocak 24, 2022 1:22

Otomatik Sertifika Yönetim Ortamı (ACME), RFC 8555’te tanımlandığı üzere, ücretsiz SSL sunucu sertifikaları sağlamak için genel Let’s...

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar
Siber Güvenlik

Android Reverse Mühendisliği Araçları Örnek Vakalar

Ocak 24, 2022 12:39

Bir önceki yazıda yeni çıkan android reverse mühendisliği araçları hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda...

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor
Siber Güvenlik

Emotet Artık Alışılmadık IP Adreslerini Kullanıyor

Ocak 24, 2022 9:44

Emotet kötü amaçlı yazılım botnetinin dağıtımını içeren sosyal mühendislik kampanyaları, güvenlik çözümlerinin tespitinden kaçınmak...

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 5-Operation Modu

Ocak 24, 2022 7:49

FortiWeb kurulumunu anlattığımız beşinci yazımızda operation modu ve FortiWeb cihazı açıldıktan sonra, FortiWeb cihazını...

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 4- Admin Şifresi Değiştirme

Ocak 23, 2022 10:21

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin dördüncü yazısında Admin şifresi nasıl değiştirceğinizi, saat ve günü nasıl...

Metasploittable 2
Siber Güvenlik

Metasploittable 2

Ocak 22, 2022 11:57

Metasploittable 2 Nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kurulur? Metasploittable 2 Metasploit firması tarafından bizlerin güvenli...

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 3- Firmware Güncellenmesi

Ocak 22, 2022 11:56

FortiWeb kurulumunu anlattığımız serinin üçüncü yazısında Firmware güncellemesini anlatacağız. FortiWeb cihazınız gönderildiğinde en son...

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama
Siber Güvenlik

FortiWeb Kurulumu 2- Web UI ve CLI Bağlama

Ocak 21, 2022 7:50

FortiWeb kurulumu yazımızın ikinci serisinde Web UI veya CLI bağlamanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Eğer...

Yapay Zeka Nedir?
Yazılım Geliştirme

Yapay Zeka Nedir?

Ocak 20, 2022 10:57

Sürekli olarak değişen, gelişen ve oldukça hızlı bir şekilde boyut atlayan, günümüze kadar gelen...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.