ozztech_logo_white

FortiSoar Nedir?

FortiSoar

Güvenlik operasyon ekipleri, gelişen bir tehdit ortamının ve artan operasyonel karmaşıklığın ikili zorluklarıyla karşı karşıya. Saldırganların ve yeni tehditlerin karmaşıklığına karşı koymak için kuruluşlar genellikle çok sayıda teknoloji ve strateji kullanır. Fortinet Security Fabric’e entegre olan FortiSOAR güvenlik düzenlemesi, otomasyonu ve yanıtı (SOAR), yenilikçi vaka yönetimi, otomasyon ve düzenleme sağlar. Bir kuruluşun tüm araçlarını bir araya getirir, operasyonları birleştirmeye yardımcı olur ve uyarı yorgunluğunu, bağlam değiştirmeyi ve olaylara ortalama yanıt verme süresini azaltır. 

FortiSOAR‘ı kullanmak, kuruluşların aşağıdakilerle güvenlik süreçlerini uyarlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olur:

 • Manuel seçeneklere göre %98’e kadar daha hızlı yanıt süreleri
 • 160+ out-of-the-box playbooks
 • 350+ konektör

FortiSOAR Özellikleri ve Spesifikasyonları

FortiSOAR, modern SOC için amaca yönelik üretilmiş bir üründür. Özel SOC Kuyruk Yönetimi, OOB Güvenlik Açığı yönetimi, OOB Varlık Yönetimi, Gösterge Deposu, Kurumsal düzeyde Raporlama, SLA İzleme ve daha fazlasıyla.

FortiSOAR yalnızca VM seçeneğinde mevcuttur.

Sezgisel Arayüzle Verileri Daha İyi Anlayın

FortiSOAR, uyarıların verimli bir şekilde araştırılmasını kolaylaştırır, böylece güvenlik analistleri verileri daha iyi anlayabilir, gözden geçirebilir, yönetebilir ve bunlara göre hareket edebilir.

 • Filtrelenebilen bir ızgara görünümünde uyarıları ve olay listelerini yönetin
 • Görünürlük kazanmak ve daha büyük trendleri anlamak için her ızgaraya mini gösterge tabloları ekleyin
 • Yeni modüller tanımlayın ve bunların alanlarını, görünümlerini ve izinlerini özelleştirin
 • Görsel düzen düzenleyiciyle özel görünümler, veri modelleri, alanlar ve ızgaralar tanımlayın

Kurumsal Rol Tabanlı Olay Yönetimi Çözümü

Güçlü rol tabanlı erişim kontrolü ile FortiSOAR, hassas verileri SOC politikaları ve yönergelerine uygun olarak yönetebilir.

 • Özel roller ve ekip hiyerarşileri oluşturun
 • Çeşitli rollerle alan düzeyinde rol izinlerini tanımlayın
 • Birden çok rol tabanlı görünümle veri görünürlüğünü ve şifrelemeyi kontrol edin
 • Görsel tasarımcıyı kullanarak özel görünümleri ve sayfa düzenlerini yapılandırın

FortiSOAR Esnek Yapılandırma

FortiSOAR, özel alanlar, görünümler ve izinler gibi yeni modüller tanımlayabilir. Güvenlik ekipleri, bunu ortamlarının özel gereksinimlerine göre yapılandırabilir.

 • DevOps’un incelemesi için izin verilen IP’leri depolamak için bir modül gibi alanları gerektiği gibi tanımlamak için özel modüller oluşturun
 • Özel görünümler ve panolar tanımlamak için görsel düzen oluşturucuyu kullanın
 • Daha kolay analist incelemeleri için ilgili alanlar ve çapraz bağlantı modülü alanları ekleyin

Tüm FortiGate Çözümleri için OzzTech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile iletişime geçin!

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »