ozztech_logo_white

FortiSwitch Çözümleri

FortiSwitch

Eski Ethernet LAN’ları, cihazlarda ve uygulamalarda üstel büyüme, kablosuz LAN’lardan artan verim talepleri ve karmaşık güvenlik uygulamaları dahil olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıyadır. Fortinet, geleneksel Ethernet LAN’larının nasıl güvence altına alınacağını sormak yerine, FortiSwitch ve FortiLink aracılığıyla güvenlik altyapısının bir uzantısı olarak Ethernet’i sunan güvenlik odaklı bir ağ oluşturma yaklaşımı benimsiyor. NAC gibi özellikler ek lisans olmadan dahil edilmiştir. FortiSwitch, Secure SD-Branch ve masaüstünden veri merkezine kadar uzanan uygulamalar için ideal olan geniş bir güvenli, basit ve ölçeklenebilir FortiSwitch portföyü sunar.

FortiSwitch LAN Kullanım Durumları

Ağınızın uçlarını nasıl güvenli hale getirir ve etkinleştirirsiniz? Kablolu ve kablosuz ağ, sınırlı BT bütçesi ve personeli ile karşı karşıya kalan ağ yöneticileri için bir zorluk teşkil etmektedir. Fortinet’in LAN Edge çözümü, kurulumu basit ve en küçük uzak şubeden kampüse ölçeklendirmesi kolay güvenli Ethernet erişimi sağlamak için FortiSwitch‘ten yararlanır. 

FORTİLİNK İLE SECURİTY FABRİC ENTEGRASYONU

FortiSwitch‘in FortiGate yönetimi, Security Fabric özelliklerini Ethernet erişim katmanına genişletiyor.

FORTİLİNK İLE DOKUNMADAN SAĞLAMA VE YÖNETİM

Otomatik keşif, Global VLAN ve Güvenlik Politikaları, Güvenlik Duvarı arayüzleri ve Ethernet portları eşit derecede güvenlidir.

YÜKSEK ÖLÇEKLENEBİLİRLİK

Masaüstünden veri merkezine ölçeklendirmek için 100’e kadar GE uplink’e sahip, istiflenebilir 1, 10 ve 40 GE erişim portlarından oluşan geniş portföy.  

EŞSİZ GÖRÜNÜRLÜK

Hem Güvenlik hem de Ağ Erişimi, Cihaz algılama ve bağlantı noktası görünürlüğü için tek ekrandan yönetim.

TEK BİR AĞ ÜZERİNDEN SES, VERİ VE KABLOSUZ TRAFİĞİ ETKİNLEŞTİRİN

POE ile güç ağı ve IoT cihazları, LLDP-MED kullanarak otomatik provizyon.

SANAL İSTİFLEME

FortiLink, yönetildiğinde, FortiGate modeline göre 300’e kadar anahtarla IDF’ler arasında yığınlamaya olanak tanır.

Ürün Detayları

Fortinet’in FortiSwitch‘i bağımsız olarak yönetilebilir veya FortiLink protokolü aracılığıyla doğrudan Fortinet Security Fabric’e entegre edilebilir. FortiLink, FortiSwitch’in bağlantı noktalarının FortiGate güvenlik cihazının uzantıları olmasını sağlayan önemli bir destekleyici teknolojisidir. FortiLink aracılığıyla bağlandığında, FortiSwitch‘in güvenlik politikaları, Güvenlik Duvarı arayüzlerini ve Switch portlarını eşit derecede güvenli hale getiren FortiGate’i yansıtabilir. FortiGate aracılığıyla merkezileştirilmiş yönetim, FortiSwitch‘in dağıtımını ve sağlanmasını, dokunmadan otomatik keşif, tek tıklamayla VLAN ve güvenlik politikası ataması ile basitleştirir. Entegre bir erişim katmanı ile FortiGate, konsolide görünürlük ve raporlama sağlar, yönetimi ve sorun gidermeyi kolaylaştırır. Bu özellikler dahildir ve lisans ücreti yoktur. 

FortiSwitch Çözümleri için OzzTech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile İletişime Geçebilirsiniz!

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »