ozztech_logo_white

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) Nedir?

Güvenli Web Ağ Geçidi

Güvenli bir web ağ geçidi, şirket politikasını uygulayarak ve İnternet’e bağlı trafiği filtreleyerek bir kuruluşu çevrimiçi güvenlik tehditlerinden ve enfeksiyonlardan korur. Güvenli bir web ağ geçidi, şirket içi veya bulut tarafından sağlanan bir ağ güvenlik hizmetidir . Kullanıcılar ve internet arasında yer alan güvenli web ağ geçitleri, kötü amaçlı uygulamaların ve web sitelerinin engellendiğinden ve erişilemez olduğundan emin olmak için web isteklerini şirket politikasına göre inceleyerek gelişmiş ağ koruması sağlar. Güvenli bir web ağ geçidi, kuruluşlara güçlü web güvenliği sağlamak için URL filtreleme, uygulama kontrolü, veri kaybını önleme, antivirüs ve https denetimi gibi temel güvenlik teknolojilerini içerir.

Güvenli Web Ağ Geçidinin (SWG) Faydaları Nelerdir?

  • Yüksek riskli ve kötü amaçlı web sitelerine ve uygulamalara erişimi engeller
  • Uyumluluk politikalarını ve düzenlemelerini uygular
  • Çok katmanlı bir güvenlik mimarisi ile kötü amaçlı yazılımların bulaşmasını önler ve virüslü cihazları tespit eder
  • Şirket güvenlik politikalarını uygulayarak uzaktaki çalışanlar için koruma sağlarken, nerede olurlarsa olsunlar bağlantıda kalmalarını sağlar

SWG Özellikleri

URL Filtreleme
URL Filtreleme , çalışanların kötü niyetli veya uygunsuz içeriğe erişmesini önlemek ve akış hizmetlerinde bant genişliği kısıtlamaları uygulamak için URL’ye dayalı web sitelerine erişimi kontrol eden bir web güvenlik çözümüdür. İnternet trafiği, URL kategorisine, kullanıcılara, gruplara veya makinelere göre engellenir veya verilir. URL filtreleme ile yöneticiler, hangi çalışanın hangi web sitelerine ve ne zaman eriştiği hakkında bilgi alabilir.

Uygulama Denetimi
Uygulama Denetimi , yöneticilere, web uygulamalarının ve pencere öğelerinin kullanımını tanımlama, engelleme veya sınırlama konusunda kullanıcılara dayalı olarak ayrıntılı web güvenlik ilkeleri oluşturma yeteneği sağlar. Bu, uygulamalar tarafından kullanılan ve uygulamalar arasında paylaşılan verilerin bir kuruluş içinde özel ve güvenli olmasını sağlar.

Veri Kaybını Önleme
Veri Kaybını Önleme (DLP) , kritik ve hassas bilgilerin bir kuruluşun ağının dışına gönderilmemesini sağlar. Veri kaybını önleme, veri hareketini izleyerek ve sektör uyumluluk düzenlemelerine ve standartlarına bağlı kalarak, işletmenizi değerli ve hassas bilgilerin kasıtsız kaybına karşı önceden korur.

Antivirus
Antivirus yazılımı, virüsler, Truva atları ve reklam yazılımları gibi yazılım hatalarını önlemek, tespit etmek ve kaldırmak için tasarlanmıştır. Antivirüs, etkin olay yanıtı ve saldırı çözümü için ağınızı izlemek üzere tehditleri proaktif olarak durdurmak ve web güvenlik hizmetlerini yönetmek için gerçek zamanlı virüs imzalarını kullanır.

Https Denetimi
Güvenli web ağ geçitlerinde HTTP denetimi, ağ geçidinden geçen SSL şifreli trafiği tarar ve güvenliğini sağlar. Https incelemesini kullanan ağ geçitleri, gönderenin genel anahtarıyla trafiğin şifresini çözer, inceler ve korur, ardından gönderene geri göndermek için içeriği yeniden şifreler. Finans veya sağlık web sitelerine erişim gibi denetlenmesi gerekmeyen bir ağ geçidinden geçen şifreli içerik, basit bir yönetici politikası tanımıyla atlanabilir.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »