ozztech_logo_white

PA-400 Serisi NGFW Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

PA-400 Serisi NGFW Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Palo Alto Yeni Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW) PA-400 serisi

Kısa bir süre önce, herhangi bir kullanıcının herhangi bir yerde kısıtlama olmaksızın çalışabileceği bir dünyayı güvence altına almak için endüstride bir ilk olan birkaç yenilikle birlikte eksiksiz Sıfır Güven Ağ Güvenliği tanıtıldı. İşletmeler sınırlarını birden fazla konuma yayarlarken, en son yeniliklerin bankalar, hastaneler, perakendeciler ve hatta yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları (MSSP) gibi dağıtılmış kuruluşlara nasıl yardımcı olabileceğine odaklanmak önemlidir.

Binlerce şubesi olan büyük dağıtılmış kuruluşlar, her yerde karmaşık saldırılara maruz kalır; değerli müşteri verileri ve finansal işlemler, saldırganlar için başlıca hedeflerdir. Saldırganlar genellikle bu küçük konumları daha büyük kuruluşların arka kapıları olarak görür ve her şube konumunun, şirket genel merkezi ve veri merkezleriyle aynı düzeyde kurumsal güvenlikle güvence altına alınması önemlidir. Daha küçük form faktörlerinde sınıfının en iyisi güvenliği bulmak şimdiye kadar zor bir teklifti.

Yeni PA-400 Serisi Palo Alto Yeni Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW’ler), en düşük toplam sahip olma maliyetini (TCO) arayan ancak mümkün olan en iyi siber güvenliği isteyen kuruluşlar için idealdir. Palo Alto’nun Daha büyük cihazlarını sunduğu aynı birinci sınıf güvenliği, ancak küçük bir masaüstü form faktöründe sunarlar. Bu, kuruluşların Zero Trust Network Security’yi en uzak konumlarına ve en küçük şubelerine, dağıtımı kolay kompakt bir boyutla genişletmesine olanak tanır.

İşte yeni PA-400 Serisi hakkında bilmeniz gereken 5 önemli şey:

 1. Şaşırtıcı Performans: PA-400 Serisi, cihaz üzerinde şifre çözmenin sorunsuz şekilde desteklenmesini sağlayan inanılmaz bir performans sunar. Kurumsal trafiğin %90’ı artık şifrelendiğinden, internete bağlı kurumsal şubeler, şifrelenmiş trafiği görecek ve güvence altına alacak kadar güçlü Yeni Nesil Güvenlik Duvarlarına ihtiyaç duyar.
 2. Dağıtılmış Kuruluşlar için Tasarlandı: Uzaktan dağıtılmış kurumsal şubeyi göz önünde bulunduran bir endüstriyel tasarım ile sıfırdan oluşturuldu. İçeriği:
  • Fansız Soğutma – Bu, onu sessiz (müşteriye dönük şubeler için harika) ve esnek (uzak şubelere servis ihtiyacını büyük ölçüde azaltır) yapar. Hareketli parçası olmayan fansız tasarım, arıza olasılığını önemli ölçüde azaltır.
  • Çift (Yedekli) Güç Kaynakları – İlk üç modelin tümü, güç kaynağının artık tek bir arıza noktası olmaması için çift (yedek) güç kaynaklarını destekler.
  • Çoklu Montaj Seçenekleri – Masaüstü bilgisayarlar, duvar montajları ve raf montajları, PA-400 Serisinin farklı müşterilerin ve şube senaryolarının ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar.
 3. Tek NGFW Platformu: PA-400 Serisi, şube konumlarında güvenlik konsolidasyonu sağlar. Uygun konsolidasyon olmadan, kuruluşlar birbirinden farklı güvenlik araçları setleriyle mücadele ederek bunları birlikte çalıştırmaya çalışır. Bizim tümünü içeren Bulut teslim Güvenlik Hizmetleri PA-400 Serisi geçerli, müşteriler tüm güvenlik ihtiyaçlarını (birleştirebilirsiniz Tehdit Önleme , WildFire Malware Önleme , IOT Güvenlik , DNS Güvenlik , Veri Kaybı Önleme , Gelişmiş URL Filtreleme , artı satır içi SaaS Güvenlik ) şubede tek bir güvenlik duvarı platformuna dönüştürün.
 4. En Yeni PAN-OS: PA-400 Serisi, en son güvenlik duvarı işletim sistemimiz PAN-OS 10.1’i destekler. Bu, yeni Cloud Identity Engine özelliğinin yanı sıra Credential Phishing Prevention ve Policy Optimizer dahil olmak üzere PAN-OS 10.1’e kadar başlatılan tüm özellikleri alacağınız anlamına gelir.
 5. Artık Takas Yok: PA-400 Serisi, şube konumlarında güvenlik ve maliyetten ödün verme ihtiyacını ortadan kaldırır. Kuruluşları hem bilinen hem de bilinmeyen tehditlere karşı koruyan modern, güçlü Yeni Nesil Güvenlik Duvarları serimizin en yenisidir. Ve şimdi, dağıtılmış işletme şubelerinin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış çok rekabetçi fiyatlarla mevcuttur.

PA-400 Serisi dört model olarak mevcuttur: PA-460, PA-450, PA-440 ve PA-410. Bu dört model, çeşitli performans gereksinimleri için esneklik sunar. Her biri , Panorama’dan merkezi yönetim ile Zero Touch Provisioning’i destekler . Bu, dağıtılmış şubeler için yönetimi, görünürlüğü ve güvenliği büyük ölçüde basitleştirir ve binlerce şubede politikaların tek tip konfigürasyonunu sağlar.

Palo Alto Çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »