SentinelOne ActiveEDR

SentinelOne ActiveEDR

SentinelOne ActiveEDR

Güçlü görünürlük, otonom algılama, otomatik yanıt, ve proaktif avlanma—Basitleştirilmiş

Kurumsal güvenlik ekipleri, gelişmiş bir saldırıyı tespit etmeye, araştırmaya ve düzeltmeye çalışırken birden fazla zorlukla karşılaşır. Kritik kontrol noktalarına ilişkin görünürlüğün olmaması, bağlam ve korelasyondan yoksun büyük ve farklı veri kaynaklarında manuel aramalar, zayıf sinyal/gürültü oranından kaynaklanan uyarı yorgunluğu ve saldırıyı kontrol altına almanın zorluğu, iş açısından kritik süreçleri hızla bozar, üretkenliği etkiler ve işletme maliyetlerini artırır.

Patentli Storyline™ ile yüksek hızlı tehditleri tespit edin

Storyline™, atomik olayları, kampanya düzeyinde içgörüler sağlayan, bağlam açısından zengin birleşik öykülerle otomatik olarak ilişkilendirir. SentinelOne'ın patentli Storyline teknolojisi tarafından desteklenen ActiveEDR, analistlere gerçek zamanlı, eyleme geçirilebilir korelasyon ve bağlam sağlar ve güvenlik analistlerinin çevrelerinde neler olduğuna dair tüm hikayeyi anlamalarını sağlar. Storyline, ilgili tüm olayları ve etkinlikleri otomatik olarak anattackstoryline ile benzersiz bir tanımlayıcıyla birbirine bağlar. Bu, güvenlik ekiplerinin günlükleri ve olayları manuel olarak ilişkilendirmek için saatler, günler veya haftalar harcamak yerine saniyeler içinde meydana gelenlerin tam bağlamını görmelerini sağlar. SentinelOne'ın davranışsal motoru, dosya/kayıt defteri değişiklikleri, hizmet başlatma/durdurma, süreçler arası iletişim ve ağ etkinliği dahil olmak üzere sistemdeki tüm etkinlikleri izler. Gizli davranışı izlemek ve dosyasız saldırıları, yanal hareketi ve aktif olarak çalışan rootkit'leri etkili bir şekilde belirlemek için kötü niyetli davranışın göstergesi olan teknikleri ve taktikleri algılar. SentinelOne, ilgili etkinliği otomatik olarak kampanya düzeyinde içgörü sağlayan birleşik uyarılarla ilişkilendirir. Bu, gereken manuel çaba miktarını azaltır, uyarı yorgunluğuna yardımcı olur ve uyarılara yanıt verme beceri setini önemli ölçüde azaltır.

SentinelOne ActiveEDR™, bağlama dayalı, bağıntılı görüşlerle, önceliklendirme ve kök neden analizi ile gerçek zamanlı görünürlük sağlayan gelişmiş bir EDR ve tehdit avlama çözümüdür. Çözüm, otomatikleştirilmiş tehdit çözümüyle SOC yükünü hafifleterek, olayı ortalama düzeltme süresini (MTTR) önemli ölçüde azaltır. ActiveEDR, çevrede gizlenen gizli, karmaşık tehditleri ortaya çıkarmak için proaktif avlanma yetenekleri sağlar.

Sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş MITREATT&CK teknikleriyle araştırmaları hızlandırın

SentinelOneActiveEDRmap, MITREATT&CK çerçevesine gerçek zamanlı olarak saldırır ve analistlere anında ürün içi göstergeler ve saldırı tekniği bağlamı sağlar. SentinelOne, birden fazla MITRE gözlemini aynı Hikaye ile ilişkilendirir ve MITRE ATT&CK Taktikleri, Teknikleri ve Prosedürleri (TTP'ler) için aramayı ortamınızda hızlı ve zahmetsiz hale getirir. MITRE teknik kimliğini girmek ve bunu araştırma yapmak için kullanmak, güvenlik ekibinin karmaşık algılamaları hızlı bir şekilde anlamasını sağlamak kadar kolaydır.

Patentli tek tıklamalı düzeltme ve geri alma ile tüm saldırıyı düzeltin

SentinelOne, analistlerin tek bir tıklamayla tehdide yanıt vermek ve tehdide çözüm bulmak için gerekli tüm eylemleri gerçekleştirmesini sağlar. Tek bir tıklamayla analist, ağ karantinası veya kalıcılık mekanizmalarını kaldırmak için bir süreci öldürme gibi eksiksiz bir düzeltme eylemleri paketi yürütebilir. Geri alma işlevi, fidye yazılımı etkinliğinin neden olduğu silinmiş veya bozuk dosyaları, makinenin görüntüsünü yeniden oluşturmaya gerek kalmadan önceden virüslü durumlarına otomatik olarak geri yükler. SentinelTek tıklamayla iyileştirme, yanıtı basitleştirir ve ortalama çözüm süresini önemli ölçüde azaltır. SentinelOne ayrıca güvenlik ekibinize saldırıları araştırmak, adli verileri toplamak ve ihlalleri ne olursa olsun düzeltmek için hızlı bir yol sağlamak için tüm platformlarda tam RemoteShell yetenekleri sunar. Güvenliği ihlal edilmiş uç noktaların bulunduğu yer. Bu, belirsizliği ortadan kaldırır ve bir saldırıdan kaynaklanan kesinti süresini önemli ölçüde azaltır.

STAR ile EDR'yi ortamınıza göre özelleştirin

Modern düşmanlar, önleyici savunmalardan kaçınmak için tekniklerini, taktiklerini ve prosedürlerini otomatikleştiriyor, bu nedenle kurumsal güvenlik ekiplerinin manuel iş yüklerini otomatikleştirerek saldırılara daha iyi ayak uydurabilmesi mantıklı. SentinelOne, müşterilerin Storyline'ın sunduğu içgörülerden yararlanmalarına ve Storyline Active-Response (STAR) ile ortamlarına özel özel otomatik algılama kuralları oluşturmalarına olanak tanır. STAR, kuruluşların iş bağlamlarını birleştirmelerine ve EDR çözümünü ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine olanak tanır. STAR özel algılama kurallarıyla, Derin Görünürlük sorgularını, kurallar eşleşmeleri algıladığında uyarıları ve yanıtları tetikleyen otomatik arama kurallarına dönüştürebilirsiniz. STAR, uyarı ve triyaj olaylarını iyileştirebilecek ortamınıza özel özel uyarılar oluşturma esnekliği sağlar.

Gelişmiş rakipleri ortaya çıkarmak için proaktif olarak avlayın

SentinelOne'ın Derin Görünürlüğü, derin bir araştırma yürütmek ve geniş ölçekte avlanmaya olanak sağlamak için hızlı tehdit avlama yeteneklerini güçlendirir. Tehdit avcıları, yakalama uç noktası telemetrisini hızlı ve kolay bir şekilde sorgulayabilir ve değiştirebilir. SentinelOne ilgili tüm nesneleri (işlemler, dosyalar, iş parçacıkları, olaylar ve daha fazlası) otomatik olarak ilişkilendirir. Örneğin, bir işlemin kod enjekte ederek başka bir işlemi değiştirdiğini varsayalım. Bir sorgu çalıştırdığınızda, kaynak süreç, hedef süreç ve ana süreç arasındaki tüm etkileşimler, süreçler arası ayrıntılarda açıkça gösterilir. Bu, tehdit avcılarının veri ilişkilerini hızlı bir şekilde anlamalarını sağlar: tüm bağlamı, ilişkileri ve etkinlikleriyle bir tehdidin arkasındaki temel neden ve bir uç noktada neler olduğuna dair tüm hikayeyi anlamaları ve tüm olaylar zincirini görmeleri için. Kullanımı kolay kısayollarla güçlü arama sorguları oluşturabilirsiniz. Yeni IOC ve TTP'leri ortaya çıkarmak için sürekli olarak yeni metodolojileri değerlendiren SentinelOne araştırmasının küratörlüğünü yaptığı bir arama sorgu kitaplığından yararlanın. Bu içgörüler, araştırma verileri genelinde kanıtlanmış ve genel olan hipotezlerin çıktılarıdır. Örneğin, yönetilmeyen, imzasız Powershell kullanımı çoğu ortamda anormal olabilir; ve genellikle ek araştırma gerektirir. Yukarıdaki örnek kendi başına kötü amaçlı değildir, ancak anormallikleri tanımladıkları için bir av iş akışına uygundur. Bir Chrome Uzantısı olan SentinelOne Hunter, Güvenlik Operasyonlarının ve avcıların zaman kazanmasına yardımcı olur. Hunter, tarayıcınızdan verileri hızla sıyırmanıza olanak tanır ve bu verileri kuruluşunuz genelinde aramak için SentinelOne Yönetim Konsolunuzda bir sorgu açar. Hunter, şu anki tarayıcı sekmenizde açık olan bilgilerden şu göstergeleri yakalar: IP adresleri, DNS adları ve karmalar (MD5, SHA-1 ve SHA-256). İlgi göstergeleri yakalandığında, SentinelOneManagement Konsolunuza yönlendirilirler. TheHunter uzantısı, tarayıcıdan veya kullanıcıdan herhangi bir kişisel veya özel veri yakalamaz.

Uygun fiyatlı genişletilmiş veri saklama ile geçmiş verileri araştırın

Herhangi bir saldırının tam tarihsel analizi için 365 gün ve üzeri EDR veri saklama. Zaman içinde herhangi bir noktaya geri bakma yeteneği, analistlerin tehdidin geçmişte kuruluşunuzu hedef alıp almadığını görmelerine ve tüm süreç ağacı, zaman çizelgesi ve ilgili faaliyetler dahil olmak üzere bu saldırının nasıl gerçekleştiğine ilişkin tüm bilgi akışını görüntülemelerine olanak tanır. Ekibinizin olay etkinliklerini analiz etmesine ve aynı kullanıcı arayüzü içinde geçmiş analizi yapmasına izin vermek için 365 gün ve EDR verilerinin ötesinde ortamınıza girin.

BinaryVault ile otomatik analiz iş akışları için yürütülebilir dosyaları buluta yükleyin
Analistler, adli analiz için daha fazla incelenebilmeleri için genellikle ortamdaki yeni, benzersiz yürütülebilir dosyalardan haberdar olmak isterler. Binary Vault, iyi huylu ve kötü niyetli yürütülebilir dosyaları 30 gün boyunca saklandıkları SentinelOneCloud'a otomatik olarak yüklemenizi sağlar. Bu örnekler, yerel adli analiz veya ek araştırma iş akışları için konsoldan veya API aracılığıyla kolayca indirilebilir. Yalnızca benzersiz yürütülebilir dosyalar yüklenir. Örneğin, herhangi bir standart ikili dosya seti, kuruluş genelinde aynı olacaktır. Bu işlev, SOC dinamik analizine ve tersine mühendislik iş akışına girebilmesi için, keşfedildiği anda kasaya her yeni algılanan ikili dosyanın bir kopyasını gönderir. Dosyalar, bir tehdidin olay ayrıntılarından veya Derin Görünürlükten SentinelOne konsolundan alınabilir veya API aracılığıyla indirilebilir.

Öne Çıkanlar

  • İnsana ihtiyaç duymadan karmaşık tehditlerin gerçek zamanlı tespiti ve düzeltilmesi,
  • Olay bilgileri ve MDR ile veya MDR olmadan piyasadaki en iyi MITRE ATT&CK uyumu ile hızlandırılmış önceliklendirme ve kök neden analizi
  • Tescilli kaynaklarımızın yanı sıra önde gelen 3. taraf akışlarından algılama ve zenginleştirme için entegre tehdit istihbaratı
  • Patentli Tek Tıkla Düzeltme ve Geri Alma
  • Sezgisel kullanıcı deneyimi, güvenlik operasyonlarınıza tehdit avcılığı eklemek için gereken becerileri azaltır
  • 14 ila 365+ gün arasında her ihtiyaca uygun veri saklama seçenekleri.
  • Windows, Linux ve macOS uç noktalarında tavizsiz koruma
  • Hızlı dağıtım
  • RESTful API'ler ve çeşitli Kurumsal uygulamalara ve hizmetlere önceden oluşturulmuş entegrasyonlar

İlginizi Çekebilecek Makaleler
Dağıtılmış Güvenlik Duvarı Nedir?
Siber Güvenlik

Dağıtılmış Güvenlik Duvarı Nedir?

Eylül 19, 2021 4:39

İnternet erişim hızlarındaki büyüme, güvenlik duvarlarının analiz etmesi gereken giderek daha yoğun bilgi işlem...

Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Nedir?
Siber Güvenlik

Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Nedir?

Eylül 17, 2021 11:12

Kurumsal siber güvenlik uzmanlarını gece uyanık tutan bir şey varsa, o da şirketin değerli...

Sosyal Mühendislik Nedir?
Siber Güvenlik

Sosyal Mühendislik Nedir?

Eylül 17, 2021 8:31

Sosyal mühendislik, özel bilgiler, erişim veya değerli eşyalar elde etmek için insan hatalarından yararlanan...

Keystroke Logging ve Keylogger Nedir?
Siber Güvenlik

Keystroke Logging ve Keylogger Nedir?

Eylül 17, 2021 8:09

Keylogger’lar, bir bilgisayarda veya mobil klavyede yazdığınız her şeyin kaydını oluşturarak, Keystroke Logging eylemi...

Clampi Virüsü Nedir?
Siber Güvenlik

Clampi Virüsü Nedir?

Eylül 17, 2021 7:10

Clampi virüsü, sisteminizde saklanan, oturum açma kimlik bilgilerini çalan ve özellikle bankacılık ve finansal...

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) Nedir?
Siber Güvenlik

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) Nedir?

Eylül 16, 2021 1:36

Güvenli bir web ağ geçidi, şirket politikasını uygulayarak ve İnternet’e bağlı trafiği filtreleyerek bir...

VPN Nedir?
Siber Güvenlik

VPN Nedir?

Eylül 16, 2021 11:59

Birçok ağ protokolünde yerleşik şifreleme olsa da, bu tüm İnternet trafiği için geçerli değildir. Bu,...

Güvenlik Açığı Taraması Nedir?
Siber Güvenlik

Güvenlik Açığı Taraması Nedir?

Eylül 16, 2021 8:50

Güvenlik açığı tarayıcıları, bir kuruluşun uygulaması, uç noktaları ve BT altyapısı içindeki istismar edilebilir...

Hacker Nedir? Hack Nedir?
Siber Güvenlik

Hacker Nedir? Hack Nedir?

Eylül 16, 2021 7:46

Hacker, bir bilgisayar sistemine izinsiz giren kişidir. Bilgisayar korsanlığının birçok nedeni olabilir: kötü amaçlı yazılım yüklemek , verileri...

İletişim
OZZTECH Bilgi Teknolojileri olarak siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği eğitimleri alanlarında 10 yılı aşkın bir süredir ülkemizin önde gelen kurumlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için aşağıdaki formu kullanarak veya [email protected] adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.