ozztech_logo_white

SentinelOne Nedir?

SentinelOne

SentinelOne Singularity platformu, Endpoint Protection (EPP), Endpoint Detection and Response (EDR), IoT Security ve Cloud Workload Protection’ın (CWPP) veri, erişim, kontrol ve entegrasyon düzlemlerini sorunsuz bir şekilde birleştiren endüstrinin ilk veri havuzudur. Yapınzı merkezi bir platforma dönüştürmenize yarar. Singularity ile kuruluşlar, kurumsal varlıklarına tek bir çözüm aracılığıyla erişebilir, tüm kurumsal varlıklara gerçek zamanlı, özerk bir güvenlik katmanı ekleyebilir ve ağlarının ve varlıklarının birleşik bir görünümünü sağlayabilir.

SentinelOne Singularity Ne Derecede İyidir?

SentinelOne, lider ve bağımsız olan 3 kurum tarafından denetlenmektedir. Gerekli tüm bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

  • Kullanıcılar tarafından kullanılan en iyi EDR ürünü seçilmiştir.
  • Gartner listelerinde en iyi EDR ürünü seçilmiştir.
  • MITRE Engenuity ATT&CK Carbanak ve FIN7 sonuçları, SentinelOne’ın diğer tüm siber güvenlik sağlayıcılarına %100 görünürlük, kaçırılmış algılama ve yapılandırma değişikliği gerektirmemesiyle liderlik ettiğini gösteriyor.
  • MITRE Engenuity ATT&CK APT29 (2019) raporu:

SentinelOne Singularity Platform, en yüksek sayıda birleştirilmiş yüksek kaliteli algılamaya ve en yüksek sayıda otomatik korelasyona sahipti.

       SentinelOne, en yüksek sayıda yalnızca araç algılamasına ve en yüksek sayıda insan/MDR algılamasına sahipti.

Analistler verilerde boğuluyor ve karmaşık saldırı vektörlerine ayak uyduramıyorlar. SentinelOne, verileri hikayelere dönüştürmeye yardımcı olur, böylece analistler en önemli uyarılara odaklanabilir

SentinelOne hangi sertifikalara sahiptir?

SentinelOne çeşitli testlere katılarak ödüller kazanmıştır. En son almış olduğu sertifika ve ödüllerinin listesi aşağıdaki gibidir.

MITRE ATT&CK APT29 raporu: En yüksek sayıda birleştirilmiş yüksek kaliteli algılama ve en yüksek sayıda otomatik korelasyon, en yüksek sayıda yalnızca araç algılaması ve en yüksek sayıda insan/MDR algılaması

Virus Bulletin’den VB100 sertifikası alan ilk ve tek yeni nesil siber güvenlik çözümü. VB100 sertifikası, sıkı test gereksinimleri nedeniyle virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılım topluluklarında saygın bir kabuldür.

Müşteriler Tarafından İncelenen Gartner En İyi Uç Nokta Algılama ve Yanıt (EDR) Çözümleri

Müşteriler Tarafından İncelenen Gartner En İyi Uç Nokta Koruma Platformları (EPP)

Passmark’ın Ocak 2019 performans testi, SentinelOne’ı birkaç eski AV ürünüyle karşılaştırıyor. Testler, aracı ağır yük altındayken SentinelOne’ın diğer satıcılardan daha iyi performans gösterdiğini gösterdi. Normal kullanıcı iş yükü sırasında müşteriler genellikle %5’ten daha az CPU yükü görür.

SentinelOne’ın sahibi kim ve ne zaman kuruldu ?

SentinelOne Singularity, üst düzey VC’ler tarafından desteklenen özel bir şirkettir. SentinelOne 2013 yılında kurulmuştur ve merkezi Mountain View, California’dadır. SentinelOne 2013 yılında kuruldu.

SentinelOne’ın rakipleri kimler?

SentinelOne ve Crowdstrike, piyasadaki iki lider EDR/EPP çözümü olarak kabul edilir. SentinelOne, Crowdstrike’tan üstündür ve son bağımsız değerlendirmelerde ondan daha iyi performans göstermiştir . 

SentinelOne ISO 27001 uyumlu mu?

SentinelOne, ISO 27001 uyumludur.

SentinelOne Singularity ‘ı nasıl satın alabilirim ?

Sales[at]ozztech.net adresine mail atarak demo veya satın alma işlemi yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz için tıklayın.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »