ozztech_logo_white

SentinelOne, Uçtan Uca Bir Kurumsal Güvenlik Platformudur

Antivirüs ve Tehdit algılama sistemlerinin sonunu getiren SentinelOne ile tanışmaya hazır mısınız?

SentinelOne-1

Siber tehditler her gün gelişiyor ve en kritik iş verileriniz uç noktada ve bulutta bulunuyor. SentinelOne, gerçek zamanlı otonom koruma ile ağınızı uçtan uca korur.

● Aktif endpoint algılama ve tepki

● Makine öğrenimi ve otomasyonla desteklenen birleşik aracı

● Tüm ana vektörlerdeki saldırıları önler ve tespit eder

● Tehditlerin hızla ortadan kaldırılması

● Tam otomatik, ilkeye dayalı yetenekler

● Uç nokta ortamının 360 derece görünürlüğü

● Tam bağlam, gerçek zamanlı adli bilişim

Singular EPP çözümü ActiveEDR, SentinelOne’ın ajanıdır. Bir tek ajan sayesinde  tek kod tabanı, tek konsol mimarisi sağlanır.

Geleneksel antivirüs ve EDR’nin ötesindedir SentinelOne’ın tescilli TrueContext teknolojisi, güvenlik ekiplerinin başka kaynaklar olmadan tehditleri belirlemesini ve bunlara yanıt vermesini sağlar

Fortinet sistemleri ile entegre çalışabilir Fortinet’in Security Fabric ağına dahil olabilir ve sistemleri uçtan uca korur.

Otomatik tehdit algılama ve gelişmiş saldırı savunması Soc analistlerini hatta acemi güvenlik çalışanlarının rahatlıkla bir saldırıyı analiz ve tespit etmesi için özel arayüzler ile güçlendirilmiştir.

SentinelOne Nasıl Çalışır

Bir zararlı daha çalıştırılmadan tespit edilebilir.

SentinelOne-2

SentinelOne’ın ajan teknolojisi, zararlı daha çalışmadan koruma sağlamak için bir StaticAL engine’ı kullanır. 


StaticAL engine’i , geleneksel imza tabanlı çalışan koruma sistemlerinin aksine uygulama, process ve hash takibi yaparak sisteminizi korur.

Çalışan bir uygulamayı uçtan uca kontrol eder ve yapılan işlemleri izleminize olanak sağlar

SentinelOne-3

Davranışsal AL engine, tüm süreçleri ve aralarındaki ilişkileri takip eder. 
Aracı, dosya tabanlı kötü amaçlı yazılımlar, komut dosyaları, zararlı belgeleri, yanal hareket, dosyasız kötü amaçlı yazılım, sıfırıncı gün gibi kötü amaçlı etkinlikleri tespit ettiğinde otomatik olarak makine hızında yanıt verir. 

SentinelOne  Olay sonrası nasıl çıktılar verir?

Sentinelone-4

SentinelOne’ın Otomatik EDR’ı zengin adli veriler sağlar ve tehditleri otomatik olarak sonlandırır, ağ izolasyonu gerçekleştirebilir ve yeni keşfedilen tehditlere karşı uç noktaları otomatik olarak bağışık hale getirebilir. 
Son bir önlem olarak, SentinelOne bir cihazı önceden virüssüz durumuna geri alabilir. 

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »