ozztech_logo_white

Siber Güvenlik Danışmanlığı – Nedir Ve Neden İhtiyacınız Var?

Siber Güvenlik Danışmanlığı - Nedir Ve Neden İhtiyacınız Var?

Birçok kuruluş, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, bilgi güvenliği söz konusu olduğunda bunalmış hissedebilir. Siber Güvenlikle ilgili tehditler ve saldırılar hakkında uyarı veren tüm haber makaleleri ve blog gönderileriyle birlikte, bir sürü insan işlerini korumak için bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünüyor, ancak nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Siber Güvenlik Danışmanlığının kullanışlı olabileceği yer burası olabilir. Yüksek düzeyde, siber güvenlik danışmanlığı hizmetleri, kuruluşunuzun nasıl daha güvenli olabileceğini ve bu hedefe ulaşmak için hangi adımları atmanız gerektiğini anlamak için yardıma ihtiyacınız olduğunda “arkadaşınızın telefonu” gibi olabilir. Bilgisayar ve ağ güvenliği konusunda çok fazla deneyiminiz olmadığında, son derece bunaltıcı olabilir, bu nedenle genel sorular sormak veya güvenlikle ilgili belirli görevler için bağlantı kurmak için iletişim kurabileceğiniz güvenilir bir ortağa sahip olmanıza yardımcı olur.

Siber Güvenlik Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Yukarıda verilen güvenlik danışmanlığına giriş tanımı, farklı insanlar için çeşitli farklı anlamlara gelebileceğinden, zorunlu olarak genişti.  Ozztech Bilgi Güvenliği Teknolojileri olarak Siber Güvenlikle ilgili her türlü ihtiyacınızda size yardımcı olmaya hazırız. Ozztech Bilgi Güvenliği Teknolojileri, Siber Güvenlik danışmanlığı kurumların iç ve dış siber tehditlerden korunmasına yardımcı olarak bilgilerin gizliliğinin, bütünlüğünün ve erişilebilirliğinin bozulmadan iletimi ve saklanması gibi güvenlik politikalarının uygulanması için danışmanlık hizmetleri sağlar.

Neden İhtiyacınız Var

Kuruluşunuzda tam zamanlı bir güvenlik ekibi yoksa, uzmanlık alanında daha fazla bilgiye sahip birine ihtiyaç duyabileceğiniz zamanlar olabilir. Siber Güvenlik danışmanlığı, tam zamanlı bir çalışanı veya çalışan ekibini işe alarak işletme giderlerini büyük ölçüde artırmak zorunda kalmadan bu bilgi boşluklarını “gerektiği gibi” doldurmanın harika bir yoludur. Danışmanlar, soruları yanıtlamanıza veya sizin ve işiniz için önemli olan görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak niş bilgi ve uzmanlığa sahiptir. Bunun bir parçası olarak dışarıdan bir firmayı görevlendirerek, onların personel konusunda sahip oldukları farklı uzmanlık alanlarından da yararlanabilirsiniz.

Sonuç olarak, ister endüstri yönetmeliklerine uygunluğunuzla ilgili endişeleriniz olsun ister işinizin uzun ömürlülüğünü korumak için genel güvenlik durumunuz olsun, bir uzman aradığınızda Siber Güvenlik Danışmanlığı aradığınız cevap olabilir. Güvenlikle ilgili endişeler söz konusu olduğunda zihninizi rahatlatabilir, güvenlikle ilgili görevleri tamamlamanıza yardımcı olabilir veya güvenlik programınızı olgunlaştırırken size rehberlik edebiliriz. Bilgi güvenliği çok zor görünebilir, ancak her zaman yardım etmek için buradayız, bu nedenle bugün herhangi bir endişeniz varsa bizimle iletişime geçin ! Ozztech Bilgi Güvenliği Teknolojileri ile Penetrasyon Testi yaptırabilir ve her türlü güvenlik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

LLM (Large Language Models) Nedir?

Günümüzde yapay zeka ve makine öğrenmesi, teknolojinin birçok alanında devrim niteliğinde ilerlemeler kaydetmiştir. Bu ilerlemelerin merkezinde yer alan büyük dil modelleri (LLM – Large Language

Devamı »
Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »