ozztech_logo_white

Trellix Adıyla 2 Dev şirket McAfee ve FireEye

McAfee ve FireEye Artık Trellix

Yeni birleştirilen güvenlik ekipleri McAfee ve FireEye yeni bir isim açıkladı: “Trellix”.

Başka bir teknoloji şirketi, 1990’larda ve 2000’lerin başında, Trellix Web gibi intranet ve web yayıncılığı araçları sunduğunda aynı adı kullandığından, okuyucular adı tanıdık bulabilirler.

2001’de bu basın açıklaması, Trellix’in “Blogger” adlı bir hizmeti işleten Pyra Labs adlı bir şirketten teknoloji lisansı aldığını duyurdu. Evet, o Blogger Google’ın 2003 yılında aldığı ve ciddi güvenlik sorunları olduğu kısa sürede anlaşılan platform. Pyra Labs haberlerinden bir yıl sonra, Trellix’in Interland tarafından satın alındığını ve bunun onu “profesyonel kalitede web siteleri oluşturan acemi kullanıcılar açısından en iyi teknolojiye” sahip olarak değerlendirdiğini bildirdi.

McAfee ve FireEye’in sahibi olan Symphony Technology Group (STG), Trellix’in bu enkarnasyonunu hatırlamanızı istemiyor.

Bunun yerine, “bir kafesin yapısı, tırmanan bitkilerin ve ağaçların yapısal büyümesini desteklemek için kullanılan güçlü ve güvenli bir çerçeve” üzerinde düşünmenizi istiyor. X faktörü, Trellix’in gerektiğinde değişen “canlı güvenliği” etkinleştirmek için AI kullanan genişletilmiş algılama ve yanıt teknolojisi (XDR) sunma planıdır ve elbette internetin yabani otlarında saklanan tehdit sürüleri göz önüne alındığında umutsuzca ihtiyaç duyulmaktadır.

Söylenmeyen, kafeslerin genellikle destekledikleri bitkiler tarafından boğulduğudur. Muhabiriniz, ahşap işçiliğinin büyük bir salkım tarafından yavaş yavaş boğulmaya ve deformasyona ve sevilen birini hastaneye gönderen yaygın bir begonvillere dayanmasını izleme deneyimine sahiptir.

Trellix, web sitesine güvenlik ihtiyacının yaşayan, büyüyen bir şey olması gerektiğine dair birçok referans ekledi ve ürünlerinin, zengin bir güvenlik ve uyumluluk mahsulü hasat etmek için ihtiyacınız olan gübre olduğunu öne sürdü.

Trellix’in logosu kendisi için konuşuyor, bu üzücü çünkü daha önce yapılan yanlışlardan ötürü kullanıcılar bu isme pek güvenmiyor, aksine şirket yeni isim için ön yargılarınızı kırın dese de bu pek mümkün olamayacak gibi.

Yine de iki dev şirketin güvenlik ihtiyaçları için birleşmesi önümüze ne sunacaklarını zaman gösterecektir.

STG, bu çeyreğin sonunda McAfee’nin Kurumsal Güvenli Hizmet Kenarı (SSE) Bulut Erişimi Güvenlik Aracısı (CASB), Güvenli Web Ağ Geçidi ( SWG) ve Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) bünyesinde barındırıyor.

Bu makalemizi beğendiyseniz sizleri FortiWeb Nedir adlı makalemize bekliyoruz: https://www.ozztech.net/siber-guvenlik/fortiweb-nedir/

İlginizi Çekebilecek Makaleler​

Message Broker Nedir?

Message broker, birçok farklı uygulama veya sistem arasında iletişim kurmak için kullanılan bir yazılım aracıdır. Bu araç, bir uygulama tarafından gönderilen mesajları bir veya daha

Devamı »
Loglama Nedir?

Loglama, bilgisayar sistemlerindeki olayları, hataları ve diğer önemli durumları kaydetme işlemidir. Bu kayıtlar, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından, sistemlerin işleyişini anlamak, hataları tespit etmek ve

Devamı »
Vcenter Üzerinden ESXI Upgrade’i Nasıl Yapılır?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Vcenter üzerinde ESXI hostunuzu nasıl upgrade edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle hangi versiyona yükselteceksek o versiyonun ISO dosyasını indiriyoruz. Ardından Vcenter’ımızı açıyoruz.

Devamı »
.OrianaLOG Nedir?

.OrianaLOG Nedir? ve Ne işe Yarar?  .OrianaLOG bir sistem veya uygulamanın çalışması sırasında oluşan log (kayıt) dosyalarının toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve incelenmesine olanak sağlayan bir

Devamı »